stat

Jak i czym dojechać 1 września na Westerplatte?

30 sierpnia 2019, 7:00
MKo

W związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Gdańsk uruchamia 1 września 16 specjalnych linii autobusowych na Westerplatte . Będzie można tam dojechać niemal z całego miasta. Urzędnicy apelują, by tego dnia korzystać z komunikacji miejskiej i nie jechać na półwysep swoim autem. Tym bardziej, że przejazd każdą z 16 linii będzie bezpłatny.



80. rocznica wybuchu II wojny światowej - wszystkie wydarzenia



Poniżej publikujemy wykaz linii specjalnych, uruchomionych przez miasto w dniu 1 września. Zestawienie uwzględnia godziny odjazdów z przystanków początkowych (rozkłady jazdy z godzinami odjazdów ze wszystkich przystanków pośrednich można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku). Autobusy będą obsługiwać wszystkie przystanki na swoich trasach.

Uwaga! Przejazdy będą bezpłatne.

Linia W1:
Górki Zachodnie (odj. godz. 03:09) - Łowicka - Kępna - Sówki - Kłosowa - Tamka - Stryjewskiego - Sienna - Budzysza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W2:
Stogi Plaża (odj. godz. 03:22) - Nowotna - Krucza - Sokola - Rozłogi - Wrzosy - Zalesie - Skiby - Stryjewskiego - Sienna - Budzysza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W3:
Przegalina (odj. godz. 02:50) - Przegalińska - Świbnieńska - Boguckiego - Turystyczna - Nadwiślańska - Górki Wschodnie - Nadwiślańska - Sobieszewska - Główna - Elbląska - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,



Linia W4:
Orunia Równa (odj. godz. 03:18) - Równa - Sandomierska - Olszyńska - Miedza - Łanowa - Ścieżki - Bratki - Na Szańcach - Olszynka-Szkoła - Na Szańcach - Osiedle - Opłotki - Elbląska - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W5:
św. Wojciech (odj. godz. 02:55) - Trakt św. Wojciecha - Starogardzka - Trakt św. Wojciecha - Podwale Przedmiejskie - Łąkowa - Śluza - Kamienna Grobla - Toruńska - Wróbla - Łąkowa - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W6:
Olimpijska (odj. godz. 03:02) - Ofiar Grudnia '70 - Wielkopolska - Niepołomicka - Pastelowa - Kolorowa - Srebrna - Kampinoska - Srebrna - Niepołomicka - Świętokrzyska - Platynowa - Krzemowa - Uranowa - Platynowa - Małomiejska - Trakt św. Wojciecha - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W7:
Bysewo (odj. godz. 02:45) - Budowlanych - Nowatorów - Kartuska - Otomińska - Goplańska - Kiełpino Górne - Goplańska - Otomińska - Armii Krajowej - Kartuska Północna - Kartuska - Źródlana - Kartuska - Nowe Ogrody - Hucisko - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W8:
Jaworzniaków (odj. godz. 03:05) - Guderskiego - Świętokrzyska - Bergiela - Porębskiego - Bergiela - Świętokrzyska - Havla - Wilanowska - Witosa - Sikorskiego - Armii Krajowej - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W9:
Jaworzniaków (odj. godz. 02:57) - Guderskiego - Czermińskiego - Przywidzka - Jabłoniowa - Warszawska - Piotrkowska - Ujeścisko - Piotrkowska - Warszawska - Łódzka - Havla - Wilanowska - Witosa - Cienista - Worcella - Chałubińskiego - Sikorskiego - Armii Krajowej - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W10:
Port Lotniczy (odj. godz. 02:56) - Słowackiego - Złota Karczma - Słowackiego - Żołnierzy Wyklętych - Dmowskiego - Wrzeszcz PKP - Lendziona - Grunwaldzka - Żołnierzy Wyklętych - Hynka - Jana Pawła II - Czarny Dwór - Płażyńskiego - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W11:
Osowa PKP (odj. godz. 02:40) - Barniewicka - Junony - Wodnika - Spacerowa - Stary Rynek Oliwski - Opata Rybińskiego - Grunwaldzka - Pomorska - Chłopska - Obrońców Wybrzeża - Czarny Dwór - Hallera - Dworska - PCK - Gdańska - Krasickiego - Wyzwolenia - Marynarki Polskiej - Wolności - Władysława IV - Wyzwolenia - Marynarki Polskiej - Płażyńskiego - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W12:
Oliwa Pętla Tramwajowa (odj. godz. 02:55) - Obrońców Westerplatte - Wita Stwosza - Wojska Polskiego - Grunwaldzka - Zwycięstwa - Błędnik - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W13:
Jasień PKM (odj. godz. 03:14) - Jasieńska - Myśliwska - Nowa Wołkowyska - Nowa Bulońska Płn - Bulońska - Warneńska - Jaśkowa Dolina - Piecewska - Beethovena - Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody - Hucisko - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W14:
Niedźwiednik (odj. godz. 03:07) - Góralska - Potokowa - Rakoczego - Warneńska - Jaśkowa Dolina - Wileńska - Jaśkowa Dolina - Piecewska - Beethovena - Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody - Hucisko - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W15:
Czyżewskiego (odj. godz. 03:06) - Cystersów - Stary Rynek Oliwski - Opata Rybińskiego - Grunwaldzka - Piastowska - Droszyńskiego - Bora Komorowskiego - Chłopska - Jagiellońska - Kaczyńskiego - Kołobrzeska - Rzeczypospolitej - Legionów - Kościuszki - Kochanowskiego - Uczniowska - Płażyńskiego - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte,

Linia W16:
Dworzec Główny (odj. godz. 3:34) - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie - Siennicka - Lenartowicza - Sucharskiego - Ku Ujściu - Pokładowa - Sucharskiego - Westerplatte.

Autobusy wszystkich linii będą oczekiwać na Westerplatte do zakończenia uroczystości, po czym będą rozwozić pasażerów na trasie linii specjalnej W58.

Linia W58 (odwozowa):
Westerplatte (odjazd po zakończeniu uroczystości) - Sucharskiego - Pokładowa - Ku Ujściu - Sucharskiego - Lenartowicza - Siennicka - Podwale Przedmiejskie - Wały Jagiellońskie - Podwale Grodzkie - Błędnik - al. Zwycięstwa - Miszewskiego - Zator-Przytockiego - Dmowskiego - Wrzeszcz PKP.

MKo