Jak zadbać o ogród, gdy markety budowlane zamknięte

31 marca 2021, 7:00
Arnold Szymczewski
Najnowszy artukuł na ten temat Na Zaspie powstał miejski zielnik
Mimo że sklepy budowlane są zamknięte, to wciąż otwarte są centra ogrodnicze, w których kupimy wszystko, co niezbędne do ogrodu, na balkon czy taras. Więcej zdjęć (7)

Mimo że sklepy budowlane są zamknięte, to wciąż otwarte są centra ogrodnicze, w których kupimy wszystko, co niezbędne do ogrodu, na balkon czy taras.

fot. Nowe Ogrody - Centrum Ogrodnicze

Mimo że sklepy budowlane są zamknięte, to wciąż otwarte są centra ogrodnicze, w których kupimy wszystko, co niezbędne do ogrodu, na balkon czy taras.

fot. Nowe Ogrody - Centrum Ogrodnicze

Drzewa, krzewy, kwiaty, byliny, pnącza, ziemia i wszystko, co jest nam potrzebne do stworzenia pięknego ogrodu lub ubarwienia balkonu, znajdziemy w centrach ogrodniczych na terenie całego Trójmiasta. Mimo zwiększonych obostrzeń są one otwarte i wydają się idealną alternatywą dla osób, które do tej pory po kwiaty jeździły do marketów budowlanych.


Sklepy budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostaną zamknięte co najmniej do 9 kwietnia.

Część z nich wciąż udostępnia swoje działy ogrodnicze, ale nie wszystkie.

Dla wielu osób zwykle były to miejsca, w których zaopatrywały się w materiały potrzebne do pielęgnacji ogrodu lub balkonu.

A początek wiosny to idealny czas na takie prace, szczególnie gdy w pandemii wiele innych form aktywności jest obecnie niedostępnych.

Sklepy budowlane zamknięte, centra ogrodnicze otwarteObostrzenia nie dotyczą jednak centrów ogrodniczych, których na terenie Trójmiasta jest co najmniej kilka. To właśnie tam znajdziemy tysiące gatunków roślin, wliczając w to drzewa, krzewy, byliny czy pnącza.

Drzewa, krzewy, sadzonki, projektowanie ogrodów - sprawdź pełną ofertę firm z Trójmiasta


- Nasze centrum ogrodnicze jest cały czas otwarte, ale z zachowaniem norm sanitarno-epidemiologicznych. Wpuszczamy na teren hal tyle osób, ile możemy. Ponadto jeśli ktoś zapomni maseczki, może u nas ją dostać za darmo. Nasi pracownicy codziennie dezynfekują wszelkie powierzchnie i dbają o dobro klientów - mówi Justyna Kaleta z centrum ogrodniczego Justyna. - Początek wiosny to doskonały czas na sadzenie wszelkiego rodzaju roślin. Szczególnie zachęcam do sadzenia kwiatów rabatowych, jak begonie, aksamitki, bratki czy niecierpki. To kwiaty, które sprawią, że nasze najbliższe otoczenie nabierze kolorów, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.
Wiosna to idealny czas na sadzenie kwiatów. Więcej zdjęć (7)

Wiosna to idealny czas na sadzenie kwiatów.

fot. Edyta Steć / Trojmiasto.pl

Wiosna to idealny czas na sadzenie kwiatów.

fot. Edyta Steć / Trojmiasto.pl

Nie tylko kwiaty, ale też łopaty, grabie i sekatoryNa terenie Gdańska znajduje się także Szkółka Drzew i Krzewów Dendron przy ul. Bysewskiej 37Mapka. Szkółka zajmuje ponad 10 hektarów pod uprawę drzew i krzewów - zarówno liściastych, jak i iglastych. Dwa hektary z tej powierzchni zajmuje uprawa roślin w pojemnikach. Większość roślin rozmnażanych jest na miejscu, a cykl produkcyjny odbywa się na polach położonych na Wysoczyźnie Kaszubskiej.

W centrach ogrodniczych kupimy nie tylko kwiaty, ale także narzędzia do pracy w ogrodzie. Więcej zdjęć (7)

W centrach ogrodniczych kupimy nie tylko kwiaty, ale także narzędzia do pracy w ogrodzie.

fot. Nowe Ogrody - Centrum Ogrodnicze

W centrach ogrodniczych kupimy nie tylko kwiaty, ale także narzędzia do pracy w ogrodzie.

fot. Nowe Ogrody - Centrum Ogrodnicze

Duże centra ogrodnicze to nie tylko ziemia, rośliny i nawozy, ale także narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie, takie jak: łopaty, grabie, sekatory, miotły czy taczki.

- Centrum Ogrodnicze zostało założone w 1998 roku. Na przełomie lat działalność firmy dynamicznie uległa rozbudowie, poszerzając jednocześnie dostępny asortyment. Obecnie centrum obejmuje 10 tys. m kw., w tym największą powierzchnię zajmuje szkółka roślin. W sprzedaży posiadamy także wszystkie narzędzia niezbędne do pracy w ogrodzie. Jesteśmy cały czas otwarci i dbamy o bezpieczeństwo dla osób odwiedzających nasze centrum - mówi Maciej Pańkowicz z Centrum Ogrodniczego Nowe Ogrody.
Otwarta część ogrodnicza Leroy Merlin na Grunwaldzkiej w Gdańsku

Może więcej osób zacznie kupować u lokalnych sprzedawcówWiosną bratki cieszą się dużym zainteresowaniem. Więcej zdjęć (7)

Wiosną bratki cieszą się dużym zainteresowaniem.

fot. W. Koss.

Wiosną bratki cieszą się dużym zainteresowaniem.

fot. W. Koss.

W gdyńskim centrum ogrodniczym W. Koss przy ul. Morskiej 385 liczą na większy ruch w związku z zamknięciem marketów budowlanych.

- Nasza firma działa z tradycjami od 1969 r. Teraz, gdy wielkie sklepy budowlane są zamknięte, liczę na to, że więcej osób przekona się do kupowania u lokalnych sprzedawców. Produkujemy, a także sprzedajemy kwiaty balkonowe oraz ogrodowe. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się bratki i prymulki, które wspaniale potrafią ubarwić nasz balkon czy ogród - mówi Wiesława Koss, Ogrodnictwo W. Koss
W trójmiejskich centrach ogrodniczych można zakupić również środki ochrony roślin, podłoża ogrodnicze, narzędzia, donice oraz artykuły niezbędne do pielęgnacji ogrodu. Zarówno centra ogrodnicze, jak i szkółki znajdziecie w naszym katalogu firm.

Pielęgnujesz zieleń na balkonie lub w ogrodzie?
5%

nie, bo to nie dla mnie

4%

nie, bo nie mam na to czasu

38%

tak, ale skromnie

53%

tak, to moje hobby

zakończona

łącznie głosów: 834

Opinie wybrane


wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.