Jarmark Bożonarodzeniowy do soboty

20 grudnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
km
Najnowszy artukuł na ten temat

Bezpłatny odbiór choinek w Trójmieście


Tylko do soboty mamy czas na ostatnie zakupy przedświąteczne na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Do końca świąt będzie można jednak korzystać z górki lodowej na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zainaugurowano w sobotę, 2 grudnia. Impreza zakończy się w przeddzień Wigilii, 23 grudnia. Na odwiedzających czekał i czeka szereg świątecznych atrakcji, w tym 100 kolorowych straganów, 8-metrowy Anielski Młyn, dwa renifery w Zaczarowanej Karecie, łoś Lucek mówiący ludzkim głosem (głosu użyczył Jarosław Boberek), trzy bombki giganty, 35-metrowa "górka lodowa" z torami saneczkarskimi, przystań pod jemiołą, choinka młodych gdańszczan czy wenecka karuzela z rumakami.

Sobota to jednak ostatni dzień, kiedy będzie można skorzystać z tych atrakcji. Tego dnia odbędą się jeszcze zawody na torze saneczkowym, a w godzinach 16-21 wydarzenie "Święta światłem malowane" - czyli pokaz wielkoformatowych animacji na ścianie Muzeum Bursztynu.

Czy coś z tych atrakcji zostanie na zbliżające się święta?Do 26 grudnia zostaje górka lodowa, zostaną też dwie iluminacje - herb Gdańska i choinka młodych gdańszczan. Pozostała iluminacja jarmarku będzie wyłączona.

Część straganów od strony Teatru Wybrzeża będzie rozebranych jeszcze przed świętami. Natomiast demontaż pozostałych elementów jarmarku i straganów będzie kontynuowany od 27 grudnia. Następnie będzie tam montowana scena na koncert grupy De Mono, która będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra pod chmurką w Gdańsku.

Czytaj też: Świąteczne iluminacje w Gdańsku już świecą

Większość gdańskich iluminacji będzie można podziwiać do 6 lutego. Miasto w tym roku zainwestowało w nowe konstrukcje z iluminacjami, które ustawiono głównie na Trakcie Królewskim, ale też na placu Kobzdeja, przy fontannie czterech Kwartałów, zieleńcu Świętopełka oraz parku Oliwskim. Ich łączny koszt to 1,2 mln zł netto.
Czy byłeś w tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym?
38%

tak, kilka razy

38%

jeszcze nie

24%

nie, robię świąteczne zakupy w innych miejscach

zakończona

łącznie głosów: 619

km