Jarmark Świąteczny w Gdyni rusza 8 grudnia

30 listopada 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Park Oliwski ponownie rozbłyśnie w marcu

8 grudnia o godz. 16 rozpocznie się pierwszy Jarmark Świąteczny w Gdyni. Plac Grunwaldzki na dwa tygodnie zamieni się w świąteczne miasteczko. Będą iluminacje, stoiska z rękodziełem, świąteczne wyroby i słodycze oraz regionalne potrawy i gorące napoje, a także muzyczne występy w muszli koncertowej. Gdyński Jarmark Świąteczny zakończy się 22 grudnia.W tym roku jarmark zagości na pl. Grunwaldzkim w Gdyni po raz pierwszy. Władze miasta przekonują, że będzie on doskonałym sposobem na rodzinne spędzenie przedświątecznego czasu w niezwykłej atmosferze.

- Gdynia po raz kolejny udowadnia, że jest atrakcyjna przez cały rok oraz że dba o rodziny. Wszyscy, którzy odwiedzą plac Grunwaldzki, będą mogli cieszyć się bogactwem stoisk z rękodziełem, zasmakować świątecznych specjałów z różnych krajów, a także obejrzeć występy lokalnych artystów i spotkać Świętego Mikołaja. Pragniemy, by te dwa tygodnie stały się impulsem do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Gdyński Jarmark Świąteczny rozpocznie się 8 grudnia o godz. 16 i będzie czynny codziennie do 22 grudnia.

Jarmark Świąteczny w Gdyni - godziny otwarcia

  • od poniedziałku do czwartku od godz. 13 do 19,
  • piątki od godz. 13 do 21,
  • weekendy od godz. 11 do 21 (22 grudnia jarmark będzie czynny do godz. 18).

Na pl. Grunwaldzkim pojawi się 20 stoisk. Przybyli znajdą tam ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będzie można także kupić świąteczne wyroby cukiernicze: pierniki, bombonierki oraz kawy czy herbaty.

Wyroby z całej PolskiTradycją na jarmarkach świątecznych są oferowane przez wystawców potrawy. W Gdyni będzie można skosztować pierogów, regionalne wędlin, góralskie serów, chleba i bigosu. Miłośnicy słodkości będą mogli nabyć węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody czy torty i ulubione domowej roboty wypieki.

Rozgrzać powinny za to gorąca czekolada, świąteczna herbata czy grzaniec.

Wystawcy, którzy pojawią się na jarmarku, przyjadą z Trójmiasta i okolic, ale nie tylko. Na jarmarku będzie można m.in. kupić litewskie wyroby od dostawców z Kowna. Grzańca i wina będzie można napić się od wytwórców z Rokietnicy, a wystawcy z Białego Dunajca zaproszą na oscypki, bigos i chleb ze smalcem.

Podczas jarmarku rozbłyśnie też 16-metrowa choinka, którą oświetli 28 tys. lampek LED.

Święty Mikołaj codziennie na Jarmarku Świątecznym w GdyniZanim rozpocznie się jarmark, na pl. Grunwaldzkim odbędą się Mikołajki, w trakcie których pojawi się św. Mikołaj. Później będzie go można spotkać codziennie w trakcie trwania jarmarku w godz od 16 do 19.

- Święty Mikołaj będzie chętnie pozował do zdjęć. W muszli koncertowej w Mikołajki zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie. Muszla pozostanie w tej aranżacji do 22 grudnia. Atrakcją dla dzieci będzie karuzela wenecka. Będzie z niej można skorzystać bezpłatnie - wyjaśnia Witold Okun z Agencji Rozwoju Gdyni, organizującej jarmark świąteczny w Gdyni.
Każdego popołudnia między godz. 16 a 19 w muszli koncertowej będą odbywały się koncerty na żywo trwające nawet półtorej godziny. Atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Młodzieżowy Dom Kultury, Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów.

Osobne wydarzenia będą odbywały się także w restauracji Muszla.


Czy planujesz odwiedzić Jarmark Świąteczny w Gdyni?
83%

tak

17%

nie

zakończona

łącznie głosów: 2237