Jechał ciężarówką, choć wcześniej palił marihuanę

14 października 2020, 16:30
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Zapalił marihuanę, wsiadł do ciężarówki i ruszył w drogę. 41-latek z Gdańska nie spodziewał się najwyraźniej, że trafi na policyjną kontrolę. Mundurowi, którzy zatrzymali pojazd, wyczuli charakterystyczną woń narkotyku, a jakby tego było mało - przy kierowcy znaleziono foliowe worki z dwustoma porcjami marihuany.41-letni mieszkaniec Gdańska na policyjny patrol trafił na Trasie SucharskiegoMapka. Gdy kierowca otworzył drzwi kabiny samochodu, funkcjonariusze wyczuli zapach marihuany.

- Podczas rozmowy z policjantami 41-latek przyznał, że zanim wyjechał z terenu budowy, wcześniej zapalił marihuanę. Podczas przeszukania ciężarówki policjanci znaleźli w plecaku mężczyzny dwa foliowe worki, w których było 200 porcji - mówi nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
41-letni gdańszczanin został zatrzymany. Zanim został osadzony w policyjnym areszcie, w szpitalu pobrano mu krew do badań, żeby sprawdzić, czy jechał pod wpływem narkotyku.

Znaleziono ponad 300 porcji marihuany- Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli kolejne porcje marihuany, która przekazana została do zbadania przez biegłego. Badania potwierdziły, że zabezpieczony w samochodzie i mieszkaniu susz, to blisko 300 porcji marihuany - dowiadujemy się od policjantki.
We wtorek 41-latek w prokuratorze usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą, że gdańszczanin kierował ciężarówką, będąc pod wpływem marihuany, usłyszy kolejne zarzuty. Prokurator zastosował wobec 41-latka policyjny dozór.
Czy paliłe(a)ś kiedykolwiek marihuanę?
15%

tak, ale tylko raz i mi się nie podobało

6%

tak, raz i chcę spróbować kolejny

6%

nie, ale chcę spróbować

34%

nie, nigdy i nie mam zamiaru próbować

17%

palę regularnie

22%

palę, ale tylko okazjonalnie

zakończona

łącznie głosów: 1192

szym