Jednokierunkowa Świętojańska sprawia kierowcom kłopoty

4 lipca 2020, 18:00
Michał Brancewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: zieleń i szerszy chodnik w okolicy "Cyganerii"

Pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad ruchu na najbardziej znanej ulicy w Gdyni, policjanci instruowali kierowców, którzy nie patrząc na znaki, chcieli wjechać pod prąd na ul. ŚwiętojańskąMapka. W kolejnych dniach mogą posypać się już mandaty.Od soboty ul. Świętojańska jest jednokierunkowa na odcinku od skweru KościuszkiMapka do al. PiłsudskiegoMapka i jedynie w tym kierunku mogą tamtędy poruszać się samochody.

Inaczej jest z pojazdami komunikacji miejskiej i rowerami, które mogą przemierzać Świętojańską w kierunku skweru.

Jednak, jak to zwykle bywa ze zmianami, szczególnie tak radykalnymi, kierowcy muszą przywyknąć do nowych zasad i nie jeździć na pamięć. A z tym, pierwszego dnia, bywało różnie.

- Znaki są widoczne, informacje pojawiają się również na tablicach systemu Tristar, a kierowcy i tak swoje - mówi pan Jarosław, który przejeżdżał w sobotę Świętojańską.
Policjanci na razie pouczają kierowców i dają im znaki, że jazda na wprost jest zabroniona, ale zapowiadają, że w kolejnych dniach zaczną już wlepiać mandaty.

- Od początku wiedziałem, że mało kto będzie się do tego stosował. Według mnie należy zakazać jazdy w obu kierunkach, za wyjątkiem pojazdów ZKM oraz mieszkańców i wprowadzić szlabany otwierane automatycznie - uważa z kolei pan Paweł.
Dajmy jednak kierowcom czas na to, by przyzwyczaili się do nowych rozwiązań zaproponowanych przez urzędników miejskich.
Patrzysz na znaki jeżdżąc po mieście?
41%

tak, zawsze

48%

tak, ale tylko w miejsach, które gorzej znam

11%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 3790