"Jezioro" po deszczu na wyremontowanej ul. Chłopskiej

11 sierpnia 2020, 7:00
Krzysztof Koprowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: ul. Unruga do remontu

30 lipca zakończył się remont fragmentu ul. ChłopskiejMapka na Przymorzu. Wystarczył jednak intensywny deszcz na początku sierpnia, by nowa nawierzchnia zamieniła się w wielkie jezioro. Urzędnicy zapewniają, że pracują już nad poprawą odwodnienia, a inwestycja nie jest jeszcze odebrana od wykonawcy.Remont nawierzchni ulicy Chłopskiej obejmował w tym roku ok. 650-metrowy odcinek od ul. PiastowskiejMapka do Bora-KomorowskiegoMapka.

Prace pochłonęły ok. 1,6 mln zł, zaś wykonawcą wyłonionym w przetargu była firma Colas Polska z siedzibą w Palędzi k. Poznania.

- Tegoroczne lato obfitowało w Gdańsku w inwestycje drogowe. Zakończyły się już modernizacje al. Hallera i ul. Chłopskiej, na ukończeniu są także prace na al. Grunwaldzkiej, gdzie jednocześnie trwa budowa drogi rowerowej i wymiana nawierzchni jezdni - mówił 30 lipca Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent Gdańska ds. inwestycji.

Woda opadowa zalega na nowej nawierzchni jezdniZaledwie kilka dni później, 3 sierpnia, intensywny deszcz wykazał niedoróbki w zakresie odwodnienia świeżo zakończonej inwestycji.

- Tak wygląda ul. Chłopska świeżo po remoncie. Przed [remontem] była kałuża przy przejściu, teraz mamy piękne jeziorko - napisał nasz czytelnik, który jednocześnie zamieścił film wykonany z budynku w pobliżu skrzyżowania Chłopska - Piastowska.

Raport z Trójmiasta

Tak wygląda Chłopska świeżo po remoncie. Przed była kałuża przy przejściu, teraz mamy piękne jeziorko...

Na nagraniu widać, że woda zamiast być odprowadzana na bok jezdni oraz do kanalizacji burzowej, zalega na jezdni. Problem szczególnie dotyczy prawego pasa ruchu, a poruszające się nim samochody rozbryzgują wodę na przyległy przystanek autobusowy.

Rozkład jazdy tramwajów i autobusów


Urzędnicy: pracujemy nad rozwiązaniem problemuUrzędnicy zapewniają, że również zauważyli problem z odprowadzaniem wody, zaś inwestycja wbrew słowom prezydenta nie została jeszcze zakończona.

- Sytuacja ta jest nam znana. W związku z tym inwestycja nie została jeszcze odebrana i zakończona. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem rozwiązania, które wyeliminuje problem zalegającej wody - informuje Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, odpowiedzialnej ze strony miasta za realizację inwestycji.
Przypomnijmy, przebudowa ul. Chłopskiej rozpoczęła się 6 maja br. Pierwotny harmonogram zakładał zakończenie robót do 30 czerwca 2020 r.

Wybrany w przetargu wykonawca nie był najtańszyW przetargu oferty złożyło łącznie sześć przedsiębiorstw z branży budowlanej - najdroższa oferta opiewała na kwotę ok. 2,1 mln zł. Wpłynęła też oferta korzystniejsza cenowo od firmy Colas Polska, spółki Kruszywo z miejscowości Linia (pow. wejherowski) - ok. 892 tys. zł, ale została odrzucona ze względów formalnych (zdaniem urzędników była rażąco niska, zaś wykonawca nie przedstawił wyjaśnień).

Czytaj więcej: Zmiana wykonawcy remontu ul. Chłopskiej

Jak oceniasz jakość remontów ulic w Trójmieście?
5%

świetnie, roboty są prowadzone sprawnie i na wysokim poziomie

39%

przeciętnie, wszystko zależy od wykonawcy i nadzoru

56%

fatalnie, to fuszerki, które niebawem będą wymagały ponownie naprawy

zakończona

łącznie głosów: 1294