Kajakarze w tarapatach. Pomogli strażnicy i strażacy

25 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
ewel
Kajakarze wpadli do wody w rejonie nabrzeża Polski Hak. Konieczna była interwencja służb, by wydostać ich na powierzchnię. Więcej zdjęć (1)

Kajakarze wpadli do wody w rejonie nabrzeża Polski Hak. Konieczna była interwencja służb, by wydostać ich na powierzchnię.

fot. Straż Miejska w Gdańsku

Kajakarze wpadli do wody w rejonie nabrzeża Polski Hak. Konieczna była interwencja służb, by wydostać ich na powierzchnię.

fot. Straż Miejska w Gdańsku

Mało brakowało, żeby letnie pływanie kajakiem zakończyło się tragedią. Rozbitków, którzy wpadli do wody, trzeba było wyławiać w okolicy Polskiego Haka. MapkaSezon letni sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Do takich z pewnością należy zaliczyć pływanie kajakami i zwiedzanie miasta z perspektywy wody.

Niestety nie zawsze jest to bezpieczne. Przekonali się o tym ostatnio mężczyźni, których trzeba było wyławiać z wody.

Kajaki w TrójmieścieStrażnicy miejscy, którzy przejeżdżali ul. Sienna GroblaMapka, zauważyli przemoczonego mężczyznę, który siedział na nabrzeżu Motławy. Mundurowi postanowili sprawdzić, co się stało.

Nabrzeże Motławy - przetarg- Wystraszony sytuacją turysta opowiedział, że on i jego koledzy wypadli z kajaków w rejonie nabrzeża Polski Hak. Gdy mijał ich statek wycieczkowy, powstała wysoka fala, wywróciła kajaki, a oni wpadli do wody - mówi młodszy inspektor Marek Gorzewski ze Straży Miejskiej w Gdańsku.
Funkcjonariusze sprawdzili powierzchnię wody. Po chwili zobaczyli dwóch mężczyzn, którzy pływali w Motławie. Na szczęście mieli na sobie kapoki, ale z niemałym trudem próbowali wydostać na brzeg podtopione kajaki.

Strażnicy o pomoc poprosili strażaków, którzy właśnie wodowali w pobliżu swoją motorówkę. Wspólnymi siłami udało się wyciągnąć kajaki na brzeg.
Lubisz pływać kajakiem?
15%

tak, bardzo, to mój ulubiony sport

63%

tak, ale okazyjnie i amatorsko

13%

nie, to nie dla mnie

9%

nie wiem , bo nigdy nie próbowałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 2256

ewel