Kandydował w Gdańsku, teraz w Rzeszowie

4 marca 2021, 13:30
ms
Grzegorz Braun dwa lata temu ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. W tym roku powalczy o stanowisko prezydenta Rzeszowa. Więcej zdjęć (1)

Grzegorz Braun dwa lata temu ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. W tym roku powalczy o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Grzegorz Braun dwa lata temu ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska. W tym roku powalczy o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Grzegorz Braun, który dwa lata temu kandydował w wyborach na prezydenta Gdańska, będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Rzeszowa.Grzegorz Braun jest reżyserem, publicystą oraz posłem na Sejm reprezentującym Konfederację.

Właśnie z ramienia Konfederacji będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Rzeszowa.

Kandydował na prezydenta GdańskaTo już jego druga próba objęcia urzędu prezydenta dużego miasta. W 2019 r. ubiegał się o urząd prezydenta Gdańska po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza.

Grzegorz Braun w 2019 r.: Chcę demontażu układu gdańskiegoW głosowaniu, które odbyło się 3 marca, Grzegorz Braun zdobył 20 164 głosów (11,86 proc. wszystkich) i zajął drugie miejsce.

Wcześniej, bo w 2015 r. startował w wyborach na prezydenta RP, w których uzyskał 124 132 głosów, co oznaczało poparcie w wysokości 0,83 proc.

Chce być prezydentem RzeszowaZwiązki Grzegorza Brauna z Rzeszowem są jednak silniejsze niż z Gdańskiem. Od 2019 r. jest posłem z Podkarpacia. W okręgu obejmującym Rzeszów otrzymał 31 148 głosów, a w samym mieście - 6796.

Wybory w Rzeszowie odbędą się po ustąpieniu z urzędu Tadeusza Ferenca, który rządził miastem w latach 2002-2021. 10 lutego ogłosił on złożenie rezygnacji ze stanowiska, tłumacząc to pogorszeniem stanu zdrowia po przebyciu COVID-19.
Prezydent niezwiązany wcześniej z miastem, którym rządzi, to:
74%

nieporozumienie

16%

widzę plusy i minusy

10%

dobry pomysł

zakończona

łącznie głosów: 3364

ms

Opinie wybrane


wszystkie opinie (524)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.