Kąpieliska w Sopocie i Gdańsku zamknięte

27 lipca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
bra
aktualizacja:12:41 (29 lipca 2018)

Z powodu sinic od kilku dni zamknięte były wszystkie kąpieliska w Trójmieście. Obecnie zmieniły się prądy i kąpieli w morzu nie mogą zażywać plażowicze w Sopocie oraz Gdyni. Trudno jednak wyrokować, jak w kolejnych dniach przemieszczać się będą łachy sinic.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Aktualizacja, 29 lipca, godz. 12:40. Obecnie zamknięte są wszystkie kąpieliska w Sopocie i Gdyni oraz większość w Gdańsku. Szczegóły po kliknięciu na mapkę poniżej.

Aktualizacja, 29 lipca, godz. 10:49. Otwarte jest też już kąpielisko w Jelitkowie.

Aktualizacja, 28 lipca, godz. 13:02. Sinice odpłynęły. Otwarte zostało więc popularne kąpielisko na Stogach.Utrzymujące się od kilku dni wysokie temperatury spowodowały zakwit sinic w Bałtyku. Od poniedziałku zamknięte były wszystkie kąpieliska w Trójmieście.

Chociaż upał nie odpuszcza, w kilku miejscach można już się kąpać. Sanepid zezwolił na otwarcie wszystkich kąpielisk w Sopocie oraz dwóch w Sobieszewie.

- To wynik zmian w prądach, łachy sinic zaczęły się przemieszczać, ale proszę się zawczasu nie cieszyć, bo to się może zmienić - przyznaje Tomasz Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. - Mamy nadzieję, że te prądy się utrzymają i w weekend jak najwięcej kąpielisk będzie otwartych.
Czy i kiedy możemy spodziewać się otwarcia pozostałych trójmiejskich kąpielisk, czy prędzej doczekamy się zamknięcia tych już udostępnionych?

- Trudno to prognozować, każdy scenariusz jest możliwy. Sinice mogą np. wrócić do Sopotu, ale odpłynąć z Orłowa, albo w kilku miejscach cofnąć się w głąb morza - mówi Augustyniak.
Kąpiesz się w morzu i zatoce nawet wtedy, gdy są sinice?
11%

tak

89%

nie

zakończona

łącznie głosów: 3921

bra