Auto dostawcze, cofając, potrąciło pieszego

27 października 2021, 16:55
MKo
Najnowszy artukuł na ten temat Ze świateł zniknął priorytet dla pieszych

Z urazem głowy i ręki trafił do szpitala starszy mężczyzna, który w środę po południu został potrącony przez auto dostawcze na gdańskiej ZaspieMapka. Poszkodowany został zakleszczony pod pojazdem i aby go wydobyć, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Kierowca auta dostawczego był trzeźwy.O zdarzeniu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.Do wypadku doszło na parkingu przy al. Jana Pawła II w pobliżu przychodni.

Jak ustalili gdańscy policjanci, do wypadku doszło tuż po godz. 15. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym iveco, cofając, najechał na idącego jezdnią pieszego.

- 77-latek poruszający się w strefie zamieszkania dostał się pod samochód dostawczy i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu przez strażaków, aby go wydostać. Mężczyzna był przytomny, został przewieziony do szpitala. Na miejscu nadal pracują policjanci ruchu drogowego oraz policyjny technik. 54-letni kierowca był trzeźwy - mówi Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Ranny mężczyzna trafił do szpitala z urazem głowy i ręki. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają gdańscy policjanci.

MKo

Opinie wybrane


wszystkie opinie (441)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.