stat

Kierowca autobusu miał napastować nastolatkę

20 września 2019, 13:00
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Przyjechała autem po zakupy z dwoma promilami

17-letnia dziewczyna miała być siłą przytrzymywana i dotykana w miejsca intymne przez kierowcę rejsowego autobusu z Pruszcza Gd. do Gdańska, którym podróżowała. Jak informują policjanci - mężczyzna nie pozwolił nastolatce wysiąść z pojazdu. Ofiarą 57-latka paść miała także druga nastolatka. Kierowca został zatrzymany przez policjantów z Suchanina.Wydarzenia rozegrały się pod koniec zeszłego tygodnia. Wówczas policjanci odebrali zgłoszenie od kobiety o tym, że jej 17-letnia córka była siłą przytrzymywana i dotykana w miejsca intymne przez kierowcę rejsowego autobusu, którym podróżowała. Mężczyzna - jak informuje policja - nie pozwolił nastolatce wysiąść z pojazdu.

Ofiarą mężczyzny miała paść również druga 17-letnia dziewczyna - w tym przypadku jednak, jak mówi asp. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, miało dojść do naruszenia nietykalności cielesnej nastolatki.

- Od razu po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu z Suchanina. Policjanci zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Kryminalni na początku tygodnia zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego - mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policja szuka świadkówSłużby informują, że zdobyty materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutów, które dotyczyły doprowadzenia przemocą jednej 17-latki do tzw. innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej drugiej dziewczyny.

- Wczoraj na wniosek prokuratora i decyzją sądu 57-latek trafił do aresztu. Prosimy osoby, które mogły być ofiarą tego rodzaju przestępstwa lub świadkiem podobnego zdarzenia, o to, aby zgłaszały się do Komisariatu Policji VIII w Gdańsku, ul. Kartuska 245B, tel. 58 321 68 22 - asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.
Czy byłe(a)ś kiedyś świadkiem przestępstwa?
20%

tak, zgłosiłe(a)m się w tej sprawie na policję

14%

tak, ale nie zdecydowałe(a)m się na zeznania na policji

66%

nie, nigdy nie byłe(a)m w takiej sytuacji

zakończona

łącznie głosów: 1162