Kierowcy będą musieli zwolnić w Wielkim Kacku

18 stycznia 2021, 11:00
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Do poniedziałku zaproponuj zmiany w Gdyni

Poprawa bezpieczeństwa to progi zwalniające i wyniesione przejścia, ale też kolejne elementy oświetlenia na ul. Starodworcowej. Więcej zdjęć (2)

Poprawa bezpieczeństwa to progi zwalniające i wyniesione przejścia, ale też kolejne elementy oświetlenia na ul. Starodworcowej.

fot. Inicjatywa Wielki Kack/Miasto Wspólne

Poprawa bezpieczeństwa to progi zwalniające i wyniesione przejścia, ale też kolejne elementy oświetlenia na ul. Starodworcowej.

fot. Inicjatywa Wielki Kack/Miasto Wspólne

Nowe oświetlenie wzdłuż ul. StarodworcowejMapka, poprawa bezpieczeństwa pieszych na ul. Gryfa PomorskiegoMapka, ZwinisławyMapka, Źródło MariiMapka oraz uspokojenie ruchu na ul. GórniczejMapka poprzez wyniesione przejścia i progi zwalniające - to zmiany, jakie czekają w najbliższym czasie ulice w Wielkim Kacku. Projekt inwestycji ma być gotowy latem.Inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pieszych na obszarze dzielnicy będą realizacją zwycięskiego projektu budżetu obywatelskiego z 2020 r. Mieszkańcy zdecydowali, że zmodernizowanych zostanie sześć newralgicznych miejsc, gdzie kierowcy niewiele robią sobie z oznakowania związanego ze strefą Tempo 30. W konsekwencji dochodzi tam do przekroczeń prędkości, a nawet potrąceń.

Mapa z lokalizacjami inwestycji. Więcej zdjęć (2)

Mapa z lokalizacjami inwestycji.

mat. prasowe

Mapa z lokalizacjami inwestycji.

mat. prasowe

O bezpieczeństwo postanowił zatroszczyć się Kajetan Lewandowski ze stowarzyszenia Inicjatywa Wielki Kack i radny dzielnicy. Przypomnijmy, że dzięki społecznikom udało się już oświetlić częściowo ul. Starodworcową.

Przed szkołą w Wielkim Kacku będzie jasnoKonieczne zmiany, bo kierowcy przekraczają prędkośćWnioskodawca i władze miasta podkreślają, że to drogi, które prowadzą do placówek edukacyjnych, punktów usługowych, kościoła oraz zapewniają dojazd do głównej ulicy, więc zmiany są konieczne.

- Tylko w ubiegłym roku na terenie Wielkiego Kacka wykonano kilka realizacji z BO, m.in. zainstalowano latarnie wzdłuż części ul. Starodworcowej, w tym przy SP 20, pojawił się park kieszonkowy, a także zamontowano defibrylator AEG - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.
Dokumentację projektowo-kosztorysową dla inwestycji w Wielkim Kacku opracuje firma Nevora Projekt. W lipcu ma być gotowy projekt budowlany, a w sierpniu projekt wykonawczy. Gdynia zapłaci za nie 85 tys. zł.

Potrzebne ponad 400 tys. zł na realizacjęCo zaplanowano w związku z inwestycjami w Wielkim Kacku?

  • Budowa oświetlenia na ul. Starodworcowej - od budynku przy ul. Radosnej 2 do budynku przy ul. Starodworcowej 5.
  • Budowa wschodniego wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Gryfa Pomorskiego na skrzyżowaniu z ul. Waleriana Szefki (na wysokości budynków zlokalizowanych przy ul. Gryfa Pomorskiego 44 i 51).
  • Budowa wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Gryfa Pomorskiego (na wysokości budynków zlokalizowanych przy ul. Gryfa Pomorskiego 54E i 79D).
  • Budowa wschodniego wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Gryfa Pomorskiego na skrzyżowaniu z ulicami: Lipową, Zwinisławy i Myśliwską (na wysokości budynku zlokalizowanego przy ul. Lipowej 15).
  • Uspokojenie ruchu na ul. Źródło Marii przy kościele pw. św. Wawrzyńca.
  • Montaż dwóch progów zwalniających na ul. Górniczej.

Szacunkowa wartość realizacji inwestycji wynosi nieco ponad 400 tys. zł. Realizacja nastąpi prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2022 r.

Wielki Kack: nieruchomości na sprzedaż

3 pokojowe mieszkanie z fantastycznym widokiem!
619 000 zł
Gdynia Wielki Kack
Mieszkanie 168m2 w spokojnej okolicy!
935 000 zł
Gdynia Wielki Kack
Duże, 4-pok. mieszkanie z kominkiem i balkonem
675 000 zł
Gdynia Wielki Kack
Czy na drogach osiedla, na którym mieszkasz, jest dużo stłuczek?
15%

tak

85%

nie

zakończona

łącznie głosów: 467