Kłopotliwy przystanek przy Bramie Wyżynnej

8 lipca 2020, 7:00
Maryla
artykuł czytelnika

O opłakanym stanie zatoki autobusowej przy Bramie WyżynnejMapka, niewystarczającej liczbie ławek i nieczytelnym systemie informacji pasażerskiej w liście do redakcji pisze nasza czytelniczka, pani Maryla. Oto jej opowieść:Często korzystam z przystanku autobusowego przy Forum Gdańsk - "Brama Wyżynna" w kierunku Oruni. Myślałam, że po wybudowaniu galerii handlowej zmieni się także przystanek autobusowy. Forum Gdańsk to miejsce, przy którym zatrzymuje się dużo autobusów miejskich, a także PKS. Z przystanku korzysta mnóstwo ludzi, ławek jest jak na lekarstwo, a sam wygląd pozostawia wiele do życzenia.

W sumie na przystanku stoją dwie wiaty oraz trzy krótkie ławki - to zdecydowanie za mało, bo niemal zawsze brakuje miejsca dla seniorów, którzy nie mają gdzie usiąść czy skryć się przed deszczem lub słońcem. Młode osoby siadają na stopniach tuż obok Kuźni Wodnej, nieco oddalonej od przystanku. Widząc nadjeżdżający autobus, dobiegną. Starsi już nie. Nie widzę problemu z ustawieniem większej liczby ławek i o to apeluję do władz.

Oddala się budowa naziemnego przejścia przy Bramie WyżynnejKolejna sprawa to wyświetlacz systemu informacji pasażerskiej. Konia z rzędem dla osoby, która w dzień jest w stanie na nim coś zobaczyć. Monitor jest zupełnie nieczytelny, ustawiony pod słońce. Sądzę, że gdyby ustawić go równolegle do ulicy, widoczność byłaby dużo większa. Z kolei informacja o odjazdach w wiatach przystankowych jest umieszczona nad ławkami dla pasażerów i jest rozpisana tak małym drukiem, że trzeba się pochylać nad innymi pasażerami, by móc coś przeczytać.

14 nowych monitorów na przystankachW ramach prac przy budowie Forum Gdańsk został wyremontowany chodnik oraz zatoka autobusowa, jednak jedynie w połowie swojej długości. Przystanek zostanie wyremontowany całościowo wraz z rozpoczęciem budowy przejścia naziemnego dla pieszych na Wałach Jagiellońskich. Kiedy do tego dojdzie? Nie wiadomo, bo z uwagi na pandemię i skutki finansowe dla miejskiej kasy urzędnicy nie byli w stanie określić, kiedy można spodziewać się przetargu na prace budowlane.
Czy korzystasz ze wspomnianego w artykule przystanku?
25%

nie, to nie mój rejon

12%

zdarzyło mi się raz lub dwa, ale nie zauważyłe(a)m niedogodności

63%

tak, i uważam, że zarówno wiat, jak i ławek jest za mało

zakończona

łącznie głosów: 1681

Maryla

artykuł czytelnika