stat

Kobiety doskonalą się na Progressteronie

25 marca 2012 (artykuł sprzed 6 lat)
Anna Żukowska

Jak doskonalą się kobiety? Wszechstronnie!


Udział w warsztatach i szkoleniach organizowanych w ramach Festiwalu PROGRESSteron to doskonała okazja, aby rozwinąć swój potencjał i znaleźć nowe pasje. W tym roku po raz pierwszy odbywa się w Gdyni.Uczestniczki Festiwalu mają do wyboru kilkadziesiąt warsztatów psychologicznych, wykładów i spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin. Można nauczyć się wykonywać profesjonalny makijaż, poznać sekrety dobrze dobranego do typu naszej sylwetki stroju czy wziąć udział w zajęciach tanecznych. W ramach festiwalu są organizowane również zajęcia samoobrony dla kobiet czy nauka podstaw fotografii cyfrowej. Warsztatów jest tak dużo, że nie sposób wymienić nawet połowy z nich. Każda pani znajdzie coś dla siebie.

- To już 6. edycja Festiwalu PROGRESSteron w Trójmieście - mówi Aleksandra Hamerska, jedna z organizatorek wydarzenia. - Nazwa co prawda może sugerować, że na festiwalu rozwojowym dla kobiet, mężczyźni nie znajdą dla siebie nic ciekawego. Jednak mamy wiele warsztatów czy wykładów uniwersalnych, np. jak sobie poradzić ze złością dziecka czy refleksjoterapię. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją osobowość i może przy okazji udziału w jakiś zajęciach, odkryją w sobie nową pasję.

Wiele z propozycji to zajęcia kreatywne. Zalicza się do nich warsztat robienia torebek z filcu lub ostatni krzyk mody - tworzenie wisiorków w technice haftu sutasz.

- Jest to technika wyjątkowo czasochłonna - wyjaśnia Małgorzata Rybicka, plastyczka prowadząca zajęcia. - Polega ona na tym, że zszywamy ze sobą kilka sznureczków o różnych kolorach, tworząc niepowtarzalną i piękną biżuterię.

Brzmi prosto, ale - jak można zobaczyć w naszym materiale video - przebijanie igłą wąskich sznureczków jest naprawdę pracochłonne. Przy okazji to świetny trening cierpliwości.

W sali obok trwają warsztaty, na których uczestniczki tworzą torebki z filcu. - Ja akurat robię etui na komputer, w wiosennym, żółtym kolorze - mówi Kamila. - Mieć coś, co się samemu wykonało w czasach, kiedy niemal wszystko kupujemy, to spora satysfakcja. Maja z kolei wyjdzie z warsztatów z zaprojektowaną przez siebie i oczywiście własnoręcznie wykonaną, torebką wizytową. - Będzie w stonowanych barwach - wyjaśnia. - Jasno-szara z czarnymi dodatkami w stylu "glamour" - koronkami i koralikami. Może te zajęcia przydadzą mi się na przyszłość, myślę o tym, żeby zacząć tworzyć takie cudeńka.

- Jest bardzo duże zainteresowanie festiwalem, z czego ogromnie się cieszymy - mówi Malwina Puchalska, jedna z organizatorek. - Przyjeżdżają osoby z całego Trójmiasta, a nawet spoza jego granic. Pełen harmonogram warsztatów znajdziecie na stronie Festiwalu PROGRESSteron. Zajęcia odbywają się w dwa weekendy - 23-25 marca oraz 30 marca - 1 kwietnia. - Na festiwal zapraszamy wszystkie panie, które są zainteresowane rozwojem osobistym i które chcą odkryć w sobie nowe zainteresowania. Zapraszamy również odważnych mężczyzn, którzy nie boją się uczestniczyć w warsztatach. Obiecuję wszystkim dobrą zabawę.
Bierzesz udział w warsztatach rozwijających nowe umiejętności?
16%

tak, kiedy tylko mogę

16%

zdarzyło mi się

24%

jeszcze nie, ale na pewno kiedyś spróbuję

44%

nie, nie interesują mnie takie rzeczy

łącznie głosów: 193