stat

Kolejna osoba zatrzymana za molestowanie w szpitalu psychiatrycznym

25 czerwca 2019, 10:25
piw

Policjanci, na wniosek prokuratury, zatrzymali kolejnego pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. 37-latek miał molestować dwie 13-letnie pacjentki placówki w maju, a więc przed opisywanym w połowie czerwca przypadkiem gwałtu na 15-latce, którego inny pacjent miał się dopuścić w tym samym szpitalu.Informacje o zatrzymaniu mężczyzny potwierdzają policjanci.

- 23 czerwca około godz. 10 policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o doprowadzenie przemocą dwóch 13-letnich dziewczynek do innej czynności seksualnej - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W poniedziałek mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. Areszt mężczyzna będzie odbywał w warunkach szpitalnych, jednak nie w Gdańsku, a w Starogardzie Gdańskim.

Przypomnijmy: o zatrzymaniu pierwszego podejrzanego o gwałt w szpitalu pisaliśmy 13 czerwca. Do samego zdarzenia miało dojść w nocy z 5 na 6 czerwca 2019 roku na jednym z oddziałów placówki. 25-letni pacjent wszedł do sali, na której przebywała 15-letnia dziewczyna. Była ona zamroczona lekami. 25-latek miał to wykorzystać i zgwałcić ją.

piw