Kolejne lokale pustoszeją w okolicach dworca

6 sierpnia 2021, 14:30
Michał Brancewicz
Puste lokale po Lezzetli, Orange i Sephorze naprzeciwko dworca

Coraz więcej pustych miejsc czeka na nowych najemców w zlokalizowanych naprzeciwko dworca Gdańsk Główny City Forum i Krewetce.W ostatnich dniach zniknęło całe wyposażenie wewnątrz restauracji Lezzetli, która przez wiele lat funkcjonowała w charakterystycznym, piętrowym budynku pod adresem Podwale Grodzkie 8Mapka, a jeszcze w zeszłym tygodniu można było zobaczyć gości odwiedzających ten lokal.

Od dłuższego czasu pusty jest też salon Orange w budynku Krewetki przy ul. Karmelickiej 1Mapka, mimo że jeszcze w lutym jego właściciel zapowiadał, że operator zostanie w obiekcie, do którego wrócić miało także kino oraz miał zostać zaaranżowany food hall.

Nie ma już kina, browaru i EmpikuA jeśli już o Krewetce mowa, to gorszy czas dla tego miejsca zaczął się właśnie w momencie kiedy wyprowadziło się kino Cinema City. Było to niemal dokładnie trzy lata temu.

Z kolei rok temu lockdownu związanego z pandemią nie wytrzymały restauracja i klub Barbados oraz browar Lubrow, które dzielił powierzchnię najmu w budynku Krewetki.

Z atrakcyjnej lokalizacji, wiosną 2020 roku, zrezygnował także Empik, który działał w podziemnym przejściu prowadzącym do dworca od 1998 roku. Do tej pory lokal stoi pusty.

Podobnie, jak zlokalizowany nieopodal, na powierzchni -1 City Forum, obiekt, gdzie mieściła się perfumeria Sephora. Od dawna wisi tam kartka z informacją o możliwości wynajmu. Co ciekawe, wcześniej widniało na niej zastrzeżenie, że nie może to być działalność gastronomiczna.

Na koniec warto przypomnieć, że dawno temu, bo w 2008 roku, zmienił się operator hotelu zlokalizowanego na terenie City Forum przy ul. Podwale Grodzkie 9Mapka. Markę Holiday Inn zastąpił Scandic.
Okolice dworców to dobre miejsca na biznes?
35%

tak, to samograj, bo przewija się tam dużo ludzi

44%

różnie, niektóre się sprawdzają, inne nie

21%

rzadko kiedy, to jednak specyficzne miejsce

zakończona

łącznie głosów: 2539

Opinie wybrane


wszystkie opinie (338)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.