Kolejny odcinek al. Hallera do remontu

26 października 2021, 13:00
Rafał Borowski

Kolejny odcinek al. Hallera we Wrzeszczu zostanie wyremontowany. Wiosną drogowcy będą naprawiać jezdnię w kierunku Opery Bałtyckiej między ulicami KościuszkiMapka i KlinicznąMapka. Przetarg został właśnie ogłoszony, a otwarcie ofert nastąpi 19 listopada. Prace powinny potrwać ok. siedmiu miesięcy od podpisania umowy.Al. Hallera - czyli jedna z głównych arterii Wrzeszcza, która łączy go z Brzeźnem - jest od kilku lat sukcesywnie remontowana. W czerwcu zakończył się remont odcinka pomiędzy ulicami Kościuszki a Grudziądzką w kierunku Brzeźna.

Przypomnijmy, że kształt odcinka został znacznie zmodyfikowany. Oprócz wymiany wysłużonego asfaltu czy krawężników ulica została na znacznej długości zwężona. Zwolnione miejsce zostało wykorzystane m.in. na stworzenie miejsc postojowych, które posłużą przede wszystkim użytkownikom pobliskich ogródków działkowych.

Czytaj więcej: Po świętach remont Hallera. Utrudnienia do połowy czerwca

Właśnie ogłoszono przetarg na remont kolejnego odcinka, tym razem między ulicami Kościuszki i Kliniczną w kierunku Opery Bałtyckiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, kierowcy powinni z niego skorzystać jeszcze przed przyszłorocznymi wakacjami.

- W ramach zadania ułożona zostanie nowa nawierzchnia na ok. 800-metrowym odcinku al. Hallera. Prace mają potrwać niecałe 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert przewidziano na 19 listopada. Obecnie trwają już prace przy modernizacji fragmentu al. Hallera od ul. Grudziądzkiej do ul. Chrobrego w kierunku Brzeźna - informuje Aneta Niezgoda z biura prasowego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, które nadzoruje inwestycję.
To już kolejny odcinek al. Hallera, który zostanie poddany remontowi. Więcej zdjęć (2)

To już kolejny odcinek al. Hallera, który zostanie poddany remontowi.

mat. pras.

To już kolejny odcinek al. Hallera, który zostanie poddany remontowi.

mat. pras.

Jak często jeździsz al. Hallera?
44%

niemal codziennie

25%

kilka razy w miesiącu

19%

kilka razy w roku

4%

to zależy od pory roku

8%

w ogóle

zakończona

łącznie głosów: 653

Opinie wybrane


wszystkie opinie (73)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.