Kolejny złodziej rowerów zarejestrowany przez kamery

27 listopada 2020, 17:00
piw

Wszedł na teren osiedla, kręcił się na miejscu przez dobrych 20 minut, w tym czasie włamał się do dwóch hal garażowych i z jednej z nich zabrał rower. Kamery monitoringu zarejestrowały kolejnego złodzieja.Ledwie kilka dni temu opisywaliśmy podobny przypadek kradzieży, do której doszło na terenie Wiczlina. Tuż po publikacji tego tekstu zgłosiła się do nas czytelniczka, której w identycznych okolicznościach skradziono rower z hali garażowej budynku przy ul. BydgoskiejMapka w Gdyni.

Wszystko działo się w nocy z 20 na 21 listopada.

- Złodziej prawdopodobnie wiedział, że nie działa furtka prowadząca na teren osiedla, być może sam ją wcześniej zepsuł, żeby przygotować sobie teren. Pojawił się około godz. 1:30. Jak odkryliśmy, przeglądając zapis z monitoringu, na miejscu przebywał przez około 20 minut. W tym czasie włamał się przy pomocy jakiegoś narzędzia, prawdopodobnie śrubokrętu, do dwóch hal garażowych - relacjonuje nasza czytelniczka.
Mężczyzna wyszedł z jednej z hal przez klatkę schodową bloku - bezpośrednio na ulicę. Zabrał należący do naszej czytelniczki rower.

Sprawę kradzieży bada policja z Gdyni. Jeżeli ktoś poznaje mężczyznę z filmu bądź też skradziony jednoślad, którego zdjęcie prezentujemy, proszony jest o kontakt z policjantami pod numerem alarmowym 112.

piw

Mogłeś jeszcze nie czytać