Kolizję spowodował trzeźwy, poszkodowany był pijany

2 kwietnia 2021, 12:20
piw
34-latek w piątek usłyszał zarzuty. Więcej zdjęć (1)

34-latek w piątek usłyszał zarzuty.

fot. policja

34-latek w piątek usłyszał zarzuty.

fot. policja

Do kuriozalnej kolizji doszło w czwartek w Gdańsku. Kuriozalnej, bo jej sprawca był trzeźwy, a jadący prawidłowo poszkodowany był pijany - miał prawie dwa promile alkoholu.



Do zdarzenia doszło przed godz. 14 na ul. ŁowickiejMapka.

40-letni kierowca citroena, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi, którym kierował 34-letni mieszkaniec Gdańska.

Już po samej kolizji, gdy poszkodowany w niej 34-latek wysiadł z samochodu i usłyszał, że sprawca chce wezwać policję, to... zaczął uciekać.

Chwilę później jeden ze świadków zdarzenia - kierowca busa - podjechał do policyjnego patrolu stojącego na ul. Wosia BudzyszaMapka.

Opisał ze szczegółami, co widział. Wskazał też na oddalający się autobus komunikacji miejskiej i stwierdził, że kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie udało się do niego wsiąść.

Policjanci ruszyli za autobusem. Kiedy zatrzymano pojazd, w środku faktycznie, jako jeden z pasażerów, znajdował się pijany 34-latek.

Mężczyźnie udało się przejechać komunikacją miejską aż 6 km, zanim go zatrzymano.

- Badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że był pod wpływem prawie dwóch promili alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (143)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.