Kompletnie pijana 25-latka "opiekowała się" siedmioletnią córką

16 lipca 2020, 13:05
Szymon Zięba

Miała 3 promile i "opiekowała" się siedmioletnią córką, a jakby tego było mało, podczas interwencji znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów. Mundurowi, po zgłoszeniu przez kuratora społecznego, zatrzymali agresywną, wulgarną i pijaną 25-latkę, która ostatecznie trafiła do policyjnej celi.Policjanci we wtorek, tuż przed godz. 19, zostali poproszeni o interwencję przez kuratora społecznego jednej z rodzin w Gdańsku.

- Kurator przekazał policjantom informację o tym, że pijana matka sprawuje opiekę nad swoim siedmioletnim dzieckiem. Na miejsce od razu pojechali dzielnicowi. Gdy 25-letnia kobieta zobaczyła policjantów, wpadła w szał, krzyczała, wyzywała interweniujących funkcjonariuszy - relacjonuje Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci razem z kuratorem najpierw zadbali o bezpieczeństwo dziecka. Policjanci nie chcieli, aby siedmiolatka była świadkiem zachowania swojej matki, dlatego bardzo szybko przekazali ją pod opiekę najbliższym członkom rodziny, którzy zadbali o jej bezpieczeństwo.
Jak relacjonują funkcjonariusze, gdy dziecko było już bezpieczne, policjanci kontynuowali interwencję. Po sprawdzeniu alkomatem trzeźwości 25-letniej matki okazało się, że ma w organizmie 3 promile alkoholu.

25-latka ugryzła policjanta. Była agresywna i wulgarna- Kobieta cały czas była wulgarna i agresywna wobec policjantów. 25-latka stawiała bierny opór, w pewnym momencie ugryzła jednego z policjantów. Kobieta została obezwładniona i doprowadzona do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszała zarzut znieważania policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz zmuszania ich przemocą i groźbą do odstąpienia od czynności służbowych - opowiada policjantka.
Policjanci materiały w tej sprawie przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny.

Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie w Trójmieście- Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobieta swoim zachowaniem naraziła swoje dziecko na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowie za przestępstwo, za które grozi pięć lat pozbawienia wolności - mówi Karina Kamińska.

Widzisz nietrzeźwych opiekunów dziecka? Zgłoś toPolicjanci apelują, że w sytuacji gdy widzimy pijanych rodziców - należy to zgłosić. Nie zapominajmy, że chodzi o bezpieczeństwo i życie najmłodszych. Nawet anonimowy sygnał może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę.
Pijesz alkohol, będąc z dzieckiem?
24%

tak, zdarza mi się

38%

tylko jeśli jest jeszcze inna osoba dorosła, która nie pije

38%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1837