Kompost do ogrodu dostaniesz za złotówkę

19 kwietnia 2021, 13:05
ewel
Najnowszy artukuł na ten temat Naukowcy zbadali odory z wysypiska w Szadółkach

Jeśli właśnie jesteś na etapie urządzania ogrodu i przyda ci się kompost, jest okazja odebrania go za symboliczną złotówkę. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku po raz kolejny prowadzi akcję "czarne złoto ogrodników". Kompost z dowozem pod wskazane miejsce można zamawiać już od dziś do końca kwietnia.

Od poniedziałku, 19 kwietnia, mieszkańcy Gdańska mają okazję zamówić za symboliczną złotówkę kompost produkowany przez Zakład Utylizacyjny z odpadów bio. Mieszkańcy jednorazowo mogą skorzystać z promocji i zamówić tonę lub pół tony kompostu, a produkt bezpłatnie dostarczy im w maju spółka Gdańskie Usługi Komunalne.

W tym roku akcja "czarne złoto ogrodników" przebiega w dwóch fazach:

  • Od 19 do 30 kwietnia zbierane są zamówienia poprzez stronę internetową czarnezloto.zut.com.pl. Wprowadzono jednak dzienny limit zgłoszeń.
  • Od 10 maja następuje dowóz zamówionego towaru.

Po kompost można również od 19 kwietnia przyjechać do Zakładu osobiście i korzystając z własnego transportu, zakupić 1 tonę za symboliczną złotówkę.

Projektowanie, zakładanie, pielęgnacja ogrodów - oferta firm z TrójmiastaKompost ze śmieci bio to środek poprawiający właściwości gleby. Co ważne, nie nadaje się do uprawy roślin jadalnych, ale już np. do trawników - jak najbardziej.

Kompost może być stosowany do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy.

Kompost wyprodukowany przez Zakład Utylizacyjny posiada pozytywną opinię Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Przerabiają choinki na kompost
Kompost dostarczony zostanie w workach typu big bag i wysypany w uzgodnionym miejscu.

- W tym roku do akcji chcemy zaprosić aż 300 gospodarstw domowych - mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. - Obok wsparcia dla odradzającej się wiosną przyrody akcja Czarne złoto ogrodników ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Jasno pokazuje, że segregowanie odpadów ma sens i każdy z nas może czerpać z niego wymierne korzyści. Dzięki temu, że mieszkańcy coraz lepiej segregują odpady i oddzielają frakcję bio, którą my w ich imieniu w sposób przemysłowy kompostujemy, otrzymujemy dobry produkt z recyklingu organicznego.
Czytaj też: Jak zadbać o ogród, gdy markety budowlane nie są w pełni dostępne?

Oferta dotyczy mieszkańców Gdańska, którzy płacą za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Taka sama akcja prowadzona była w ubiegłym roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Skorzystasz z tej akcji?
8%

tak, już zamówiłe(a)m dostawę

31%

tak, planuję to zrobić

35%

nie, bo nie potrzebuję kompostu

26%

nie, bo używam innego produktu do nawożenia

zakończona

łącznie głosów: 458

ewel

Opinie wybrane


wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.