Kontrole policji i sanepidu w klubach fitness i siłowniach

16 kwietnia 2021, 20:00
piw
Ze 182 klubów fitness i siłowni, gdzie prowadzone były kontrole, w sześciu policjanci natknęli się na ćwiczące osoby.  Więcej zdjęć (1)

Ze 182 klubów fitness i siłowni, gdzie prowadzone były kontrole, w sześciu policjanci natknęli się na ćwiczące osoby.

fot. policja

Ze 182 klubów fitness i siłowni, gdzie prowadzone były kontrole, w sześciu policjanci natknęli się na ćwiczące osoby.

fot. policja

182 kontrole klubów fitness i siłowni przeprowadziła w ciągu ostatniego tygodnia policja w Gdańsku. Sześciokrotnie policjanci zastawali w obiektach ćwiczące osoby, co skończyło się sześcioma wnioskami do sądu o ukaranie właścicieli klubów i siłowni.- Wciąż zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Dlatego gdańscy policjanci stale prowadzą działania prewencyjno-kontrolne mające na celu kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze, kontrolując przestrzeganie wprowadzonych zasad, sprawdzają między innymi siłownie i kluby fitness. Kontrole, które były przeprowadzane przez policjantów i przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ostatnim tygodniu, doprowadziły do ujawnienia nieodpowiedzialnych zachowań właścicieli siłowni, jak i osób korzystających z takich miejsc - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak informują policjanci, kontrole były prowadzone przez ostatni tydzień praktycznie codziennie, a uczestniczyli w nich także pracownicy sanepidu.

W ciągu ostatnich siedmiu dni tylko w Gdańsku przeprowadzono aż 182 kontrole siłowni i klubów fitness.

- W trakcie tych sprawdzeń funkcjonariusze sześciokrotnie ujawnili prowadzące działalność kluby fitness, gdzie w środku, wbrew przepisom, znajdowały się ćwiczące osoby. Wobec wszystkich osób podjęto stosowne czynności. Policjanci sporządzili łącznie sześć wniosków o ukaranie do sądu w związku z popełnieniem wykroczeń z art. 116 Kodeksu wkroczeń, a także wystosowali trzy wystąpienia do służb sanitarnych - mówi Ciska.

Sanepid zapowiada grzywny do 30 tys. złZa prowadzenie obiektu sportowego pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia tego typu działalności grozi kara grzywny. Dodatkowo - jak informują policjanci - odrębne postępowanie w tych sprawach przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na właściciela lokalu karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł.

Policjanci zapowiadają, że w najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych kontroli. Funkcjonariusze będą prowadzić je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu.

Ćwiczyć mogą tylko sportowcy wyczynowiPrzypomnijmy, że 9 kwietnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym obowiązują nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z koronawirusem. Wciąż zawieszona pozostaje działalność basenów, klubów fitness i siłowni, z wyłączeniem tych przeznaczonych dla pacjentów lub członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich.

Krótko mówiąc, przepisy uniemożliwiają prowadzenie w siłowniach i klubach fitness treningów dla osób nie zajmujących się sportem wyczynowo.
Byłe(a)ś w ostatnich tygodniach na siłowni/fitnessie?
36%

tak, chodzę regularnie, mimo obostrzeń

5%

tak, bo mam prywatne miejsce do ćwiczeń

30%

nie, ale czekam na ich otwarcie

29%

nie, bo nigdy nie chodziłe(a) do tych miejsc

zakończona

łącznie głosów: 2661

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (437)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.