Kosić czy nie kosić? Pagórek w Nowym Porcie łączy obie opcje

20 sierpnia 2020, 20:00
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Łąka kwietna założona przy Muzeum II Wojny Światowej

Kosić czy nie kosić? Oto jest pytanie! W Nowym Porcie znaleziono odpowiedź, która łączy oba podejścia. Wystarczy spojrzeć na niewielki pagórek znajdujący się na terenie Osiedla Wyzwolenia.Mapka Jego jedna połowa należy do miasta, a druga do spółdzielni. Efekt? Komiczny, jak na załączonym zdjęciu.- Zagadka. Jak myślicie, dlaczego górka przy ul. WyzwoleniaMapka ma taki kształt? I nie jest to obrazek jednorazowy. To stały element krajobrazu - zapytała na swoim facebookowym profilu Rada Dzielnicy Nowy Port .

Nasz dzielnicowy serwis - Nowy PortOdpowiedź jest prosta, choć absurdalna, niczym sytuacja z filmu "Sami swoi", gdy Kargul z Pawlakiem prowadzą spór o miedzę.

Tu miedzą jest pagórek, przez środek którego wytyczono granicę działki między terenem miejskim a terenem Pracowniczej Spółdzielni Mieszkaniowej PSM "Kolejarz".

Miasto traw nie kosi w ramach akcji "wysoka trawa" i "łąki kwietne". Spółdzielnia, wręcz przeciwnie - kosi zaciekle.

Parki i skwery w Trójmieście- Tak to wygląda, gdy granica działki przebiega środkiem górki i susza walczy z koszeniem co dwa tygodnie. Dwie siły, dwie wizje, dwie racje. Istny kabaret - komentuje Łukasz Hamadyk, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowy Port.

Nieruchomości Nowy Port

Atrakcyjna kawalerka blisko morza
275 000 zł
Gdańsk Nowy Port
Tylko u Nas ! 3 pok. w stylu modern farmhouse
699 900 zł
Gdańsk Nowy Port
dostępne od zaraz!!!
349 000 zł
Gdańsk Nowy Port
Dostępne od zaraz!!!
Czy na twoim osiedlu koszone są trawy?
41%

tak, regularnie

40%

część tak, a część nie

19%

nie, w tym sezonie nie były koszone ani razu

zakończona

łącznie głosów: 2013