stat

Koziołek wyłowiony z basenu portowego w Gdyni

12 czerwca 2019, 14:15
rb
Najnowszy artukuł na ten temat

Osłabiona gęś uratowana w Gdyni

Portowa Straż Pożarna w Gdyni uratowała koziołka, który przez przypadek wpadł do wody jednego z basenów portowych zobacz na mapie Gdyni.Port Gdynia kojarzy się bardziej ze zwartą infrastrukturą, niezbędną do rozładunku i załadunku statków, niż z dzikimi zwierzętami, ale i tutaj udaje im się zapuścić. W portowych zakamarkach zgubił się również koziołek (samiec sarny), którego uratowali strażacy.

Zwierzak najprawdopodobniej został przez przypadek spłoszony lub przestraszył się którejś z portowych maszyn i wpadł do kanału. W basenie portowym nr II im. inżyniera Tadeusza Wendy zauważyli go pracownicy portu. Był w głębokiej wodzie pomiędzy nabrzeżem Śląskim i Angielskim. Postanowiono więc wezwać Portową Straż Pożarną.

Strażacy niezwłocznie podjęli akcję ratunkową. Łodzią "Stróża" udało im się podpłynąć do wystraszonego koziołka, a potem za pomocą specjalnego podbieraka wydostali go z wody i bezpiecznie dostarczyli na ląd. Tam przebadał go lekarz weterynarii, który nie stwierdził u zwierzaka żadnych obrażeń i odesłał go do domu. Koziołek został wypuszczony w lesie i pouczony, by następnym razem nie zapuszczał się na tereny portowe.
Widziałeś kiedyś na żywo koziołka?
79%

tak, w naturalnym środowisku

11%

tak, w zoo

10%

nie, nigdy

zakończona

łącznie głosów: 1698

rb