Kradzież roweru w półtorej minuty. Wszystko nagrała kamera

11 listopada 2020, 18:00
szym
Kradzież roweru w półtorej minuty.

Niecałe półtorej minuty trwała kradzież roweru, którą uwieczniła jedna z kamer monitoringu przy ul. CedrowejMapka w Gdańsku. Na nagraniu widać młodego mężczyznę, który specjalnymi cążkami przecina linkę zabezpieczającą jednoślad.O incydencie powiadomił nas czytelnik. Przekazał nam także nagranie, na którym - jak twierdzi - widać moment kradzieży roweru.

- Do kradzieży doszło na osiedlu Wolne Miasto przy ul. Cedrowej w Gdańsku 6.11.2020 o godz. 23:20. Rower Unibike srebrny, rozmiar koła 26 cali, przerzutki Shimano 3 przód, 7 tył, posiadał ślady użytkowania, miał elementy dodatkowe: dzwonek, uchwyty na lampkę przód i tył, niedawno wymienione opony, zakupiony był w 2008 r. w sklepie Buga Sport na ul. Kartuskiej, miał starte tylne klocki hamulcowe, lewa guma na kierownicy się delikatnie usunęła. Niestety nie mam już dokumentów zakupu - wylicza poszkodowany właściciel jednośladu.
Na udostępnionym nam nagraniu widać młodego mężczyznę, który manipuluje przy spiętych blokadą jednośladach. Cały incydent trwa kilkadziesiąt sekund, a w międzyczasie nagrany odpala jeszcze papierosa. Następnie - prawdopodobnie po przecięciu linki - wsiada na rower i odjeżdża.

Rower "sam się" znajdzie?Tymczasem to, że zdarzenie nagrało oko kamery - z czego najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy uwieczniony na nim mężczyzna - może pomóc w "odnalezieniu" jednośladów. Przekonał się o tym właściciel rowerów, które kilka miesięcy temu skradziono z hali przy ul. Beniowskiego w Gdyni. Po naszej publikacji pojazdy "odnalazły się same".

Na koniec warto także przypomnieć, że często to okazja czyni złodzieja. Dobrze jest więc rower porządnie zabezpieczyć, zwłaszcza gdy pozostawiamy go na dłuższy czas na zewnątrz. O tym, jak uchronić jednoślad przed przestępcami, radzimy w naszym artykule.


Tak znakuje się rowery.
Jak zabezpieczasz swój rower?
13%

zwykłą, stalową linką - wybieram raczej tańszą

32%

solidnym u-lockiem albo drogim zapięciem

5%

kilkoma "zapięciami" dobrej jakości

37%

trzymam go w garażu/komórce/piwnicy

13%

w ogóle nie zabezpieczam - wierzę, że nie zostanie skradziony

zakończona

łącznie głosów: 1135

szym

Mogłeś jeszcze nie czytać