Krok w stronę nowej pływalni w Brzeźnie

17 stycznia 2022, 13:15
Szymon Zięba
aktualizacja:11:07 (27 stycznia 2022)
W Gdańsku ma powstać kolejny miejski basen. Więcej zdjęć (2)

W Gdańsku ma powstać kolejny miejski basen.

mat. GOS

W Gdańsku ma powstać kolejny miejski basen.

mat. GOS

Wiemy coraz więcej na temat planowanej budowy nowego basenu miejskiego w Brzeźnie. Pływalnia ma powstać w sąsiedztwie ul. SybirakówMapka. Gdańscy urzędnicy chcą jeszcze w tym roku zlecić wykonanie projektu i kosztorysu basenu. Środki na ten cel zarezerwowano w budżecie miasta. Cała inwestycja - według wstępnych szacunków - kosztować ma ok. 20 mln zł.Aktualizacja, 27.01.2022 r.Na czwartkowej (27.01.2022 r.) sesji Rady Miasta, jednogłośnie przyjęto plan zagospodarowania, który umożliwi budowę basenu w Brzeźnie.
Przypomnijmy: latem ubiegłego roku informowaliśmy, że mieszkańcy Brzeźna, Nowego Portu i Letnicy będą mieli bliżej do pływalni. W planach jest bowiem budowa ogólnodostępnego basenu miejskiego przy Zespole Szkół nr 10 w Gdańsku.

Działka, na której planowana jest budowa basenu, należy do Skarbu Państwa. W ubiegłym roku przeprowadzono rozmowy z wojewodą o możliwości pozyskania tego terenu.

Jak sytuacja wygląda obecnie?

- Trwa proces pozyskiwania terenu od wojewody. Przedmiotem nieodpłatnego nabycia w formie umowy darowizny będzie nieruchomość stanowiąca własność Skarbu Państwa, położona w rejonie ul. Sybiraków w Brzeźnie. 31 grudnia 2021 r. wojewoda pomorski wydał zarządzenie w sprawie zgody na dokonanie darowizny tej nieruchomości na rzecz miasta - mówi Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Jak słyszymy w magistracie, w umowie darowizny zostanie określony cel, na jaki działki zostaną nieodpłatnie przekazane.

Miejsce, w którym ma powstać nowy basen. Więcej zdjęć (2)

Miejsce, w którym ma powstać nowy basen.

graf. Trojmiasto.pl

Miejsce, w którym ma powstać nowy basen.

graf. Trojmiasto.pl

- Celem publicznym wynikającym z zarządzenia wojewody pomorskiego będzie budowa basenu dzielnicowego w Gdańsku oraz utrzymanie rowu melioracyjnego znajdującego się na tym terenie. Mając na uwadze zabezpieczenie interesu Skarbu Państwa, zgoda wojewody została wyrażona pod warunkiem zastrzeżenia w umowie - obowiązku realizacji celu darowizny w terminie pięciu lat od daty jej zawarcia - tłumaczy Joanna Bieganowska.

Tu w Trójmieście można wybrać się na basenPływalnia ma być podobna (pod względem wielkości i funkcji) do tych, które działają na Stogach i Oruni.

Kiedy nauczyłe(a)ś się pływać?
63%

w dzieciństwie

12%

jako nastolatek

7%

już jako osoba dorosła

5%

nie umiem pływać, ale mam zamiar się nauczyć

13%

nie umiem pływać i nie zamierzam tego zmieniać

zakończona

łącznie głosów: 975

Opinie wybrane


wszystkie opinie (140)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.