stat

Księża i ministranci spalili na stosie książki fantasy

1 kwietnia 2019, 10:30
km
aktualizacja:11:01 (1 kwietnia 2019)

Katolicka fundacja SMS z Nieba pochwaliła się w niedzielę na Facebooku spaleniem książek, obrazów i figurek fantasy przy parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej na Zielonym Trójkącie w Gdańsku.



Na stos poszły takie książki jak "Zmierzch", "Harry Potter", oprócz tego spalone zostały też m.in. obrazy fantasy, afrykańskie i hinduskie figurki i maski, a nawet parasolka z japońską ikoną dziecięcej popkultury Hello Kitty, którą przedstawiciele polskiego Kościoła już nie raz w przeszłości uznawali za satanistyczną.

Zdjęcia ze spalenia tych przedmiotów zamieściła w niedzielę na FB fundacja SMS z Nieba, w której działa ksiądz Rafał Jarosiewicz, jej inicjator i pomysłodawca. Znany on jest z oryginalnych pomysłów (np. Mobilny konfesjonał, Biblioteka dla zmarłych, Ewangelia na dachach).

W obszernym wpisie na Facebooku fundacja tłumaczy swoje działania, powołując się na słowa z Pisma Świętego dotyczące palenia posągów obcych bogów i palenia ksiąg osób uprawiających magię. 

Zdaniem fundacji, spalone książki stały w sprzeczności z pierwszym przykazaniem oraz przepisami katechizmu Kościoła katolickiego, dotyczącymi korzystania z horoskopów i astrologii oraz odrzucenia "wszystkich form wróżbiarstwa". 


Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.


Telefon fundacji SMS z Nieba, jak i gdańskiej parafii obecnie milczy. Postaramy się jak najszybciej dodać stanowisko jej przedstawicieli.

Aktualizacja godz. 11:01. Godzinę temu ks. Jarosiewicz na swoim profilu na FB napisał: "Marzy mi się taki czas, kiedy ludzie w proteście przeciw zabijaniu nierodzonych dzieci, będą reagować choć w połowie tak gorliwie, jak na spalenie książek o magii.."


Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij tutaj.
Czy spaliłbyś niepotrzebne lub kontrowersyjne książki?
8%

tak, nawet już mi się to zdarzyło

6%

to zależy od okoliczności

86%

nie, budzi to we mnie złe skojarzenia

zakończona

łącznie głosów: 6575

km