Kunszt Wodny zasłonięty sklepem obuwniczym

18 września 2020, 15:20
Ewelina Oleksy
aktualizacja:19:48 (18 września 2020)

Kunszt Wodny, czyli opóźniona miejska inwestycja przy Forum Gdańsk, zamienił się w kunszt... obuwniczy. Takie można odnieść wrażenie, patrząc na sklep z kontenerów, jaki pojawił się ostatnio przed frontem budynku, przy okazji skutecznie go zasłaniając. - Nie akceptujemy takich obiektów w tym miejscu, nawet jeżeli mają tylko charakter tymczasowy - reagują władze miasta.Aktualizacja, godz. 19:50 Krótko po godz. 19 otrzymaliśmy komentarz Forum Gdańsk ws. kontrowersyjnego obiektu. Co ciekawe, został on określony mianem... instalacji artystycznej. Poniżej publikujemy w całości treść nadesłanego komentarza.

- Usytuowana na dziedzińcu Forum Gdańsk instalacja artystyczna ma charakter czasowy. W ramach tego przedsięwzięcia miłośnicy kultowego obuwia będą mieli okazję bezpłatnie spersonalizować buty oraz wygrać bilety na kameralne koncerty. Wizyta w POP UP-ie owocuje powstaniem miniaturowego dzieła sztuki, którą użytkownicy będą mogli zabrać ze sobą do domu - informuje biuro prasowe Forum Gdańsk.Kunszt Wodny nie ma szczęścia. Ostatnio okazało się, że otwarcie miejskiej inwestycji, w której powstać ma m.in.siedziba Instytutu Kultury Miejskiej, informacja kulturalno-turystyczna, audytorium oraz ogólnodostępna przestrzeń miejska, po raz kolejny jest opóźnione.

Początkowo miasto, które na samo wyposażenie obiektu planuje wydać ok. 12 mln zł, zapowiadało, że będzie on gotowy wiosną 2018 r. Potem termin był znowu odkładany - najpierw na koniec 2019 r., następnie na pierwszy kwartał 2021 r., a obecnie mówi się o przełomie 2021 i 2022 r.

Czytaj też: Miliony na wyposażenie Kunsztu Wodnego

Sklep obuwniczy zasłonił front budynku, w tym nazwę Kunszt Wodny. fot. P.Hukało/E.Oleksy/trojmiasto.pl


Ostatnio jednak coś się przed inwestycją zmieniło, bo oczom przechodniów oraz klientów Forum Gdańsk ukazała się industrialna konstrukcja, w której mieści się sklep obuwniczy. Jest ona ustawiona tuż przed frontem Kunsztu Wodnego, skutecznie zasłaniając szyld z nazwą instytucji.

Centra handlowe w TrójmieścieTak teraz wygląda Kunszt Wodny. Front budynku zasłonił sklep obuwniczy. Więcej zdjęć (3)

Tak teraz wygląda Kunszt Wodny. Front budynku zasłonił sklep obuwniczy.

fot. Ewelina Oleksy/ Trojmiasto.pl

Tak teraz wygląda Kunszt Wodny. Front budynku zasłonił sklep obuwniczy.

fot. Ewelina Oleksy/ Trojmiasto.pl

- Budowla, która już pochłonęła ok. 15 mln zł plus makieta miasta za 3 mln zł, która miała się w nim znajdować, nadal nie jest używana, bo tym razem wymówką jest pandemia. To, ile znaczy dla władz miasta ten budynek, dobrze obrazuje zdjęcie, na którym widać Kunszt Wodny zasłonięty tymczasowym budynkiem sklepu obuwniczego - skomentował miejski radny Przemysław Majewski (PiS).
Zapytaliśmy Urząd Miejski w Gdańsku oraz Forum Gdańsk o to, czy sklep obuwniczy to stały element wystroju Kunsztu Wodnego, czy tylko chwilowa "atrakcja".

Miasto: nie akceptujemy takich obiektów w tym miejscu- Z posiadanych informacji wynika, że obiekt ma charakter tymczasowy. Aktualnie budynek Kunsztu Wodnego,jak i przestrzeń przed budynkiem nie znajdują się jeszcze w zasobach gminy miasta Gdańsk, a sam obiekt nie został jeszcze nam przekazany. Nieruchomość nadal należy do spółki Forum Gdańsk i do niej należy kierować zapytania w tym zakresie. Jednocześnie nie akceptujemy takich obiektów w tym miejscu, nawet jeżeli mają tylko charakter tymczasowy. Swoje zastrzeżenia przekazaliśmy spółce Forum Gdańsk. Według oświadczenia spółki jest to incydentalne wydarzenie - poinformowała nas Izabela Kozicka-Prus z gdańskiego magistratu.
Stanowiska Forum Gdańsk jeszcze nie otrzymaliśmy. Zamieścimy je w tekście, gdy dostaniemy odpowiedź.

Jak oceniasz pomysł ulokowania sklepu obuwniczego przed Kunsztem Wodnym?
25%

dobrze, skoro obok jest centrum handlowe, to w niczym to nie przeszkadza

12%

trudno powiedzieć, bo nie zwracam uwagi na takie rzeczy

63%

źle to wygląda i powinno jak najszybciej zniknąć

zakończona

łącznie głosów: 2190