Łamali sądowe zakazy i przepisy na oczach drogówki

28 maja 2021, 17:00
piw
Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu grozić może nawet więzienie. Więcej zdjęć (1)

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu grozić może nawet więzienie.

fot. policja

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdu grozić może nawet więzienie.

fot. policja

W ciągu kilku godzin policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy złamali w różny sposób przepisy, jechali pojazdami bez aktualnych badań technicznych oraz mieli wcześniej orzeczone sądowe zakazy wsiadania za kółko.Do pierwszej z tych interwencji doszło na ul. JabłoniowejMapka. Policjanci zatrzymali do kontroli 33-latka kierującego oplem vectra, ponieważ z przodu pojazdu brakowało tablicy rejestracyjnej.

Szczegółowa kontrola wykazała, że mieszkaniec powiatu kartuskiego ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do końca 2021 roku, a samochód, którym kieruje, nie ma ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu, a za brak tablicy rejestracyjnej 33-latek został ukarany mandatem.

Niezależnie od tego policjanci zatrzymali i doprowadzili 33-latka do komisariatu na Suchaninie, gdzie usłyszał zarzuty za przestępstwo, jakim jest złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kolejny kierowca z zakazem został zatrzymany po godzinie na al. GrunwaldzkiejMapka, gdzie policjanci weryfikowali prędkość. Podczas kontroli 32-letniego kierowcy volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h, okazało się, że mieszkaniec Gdańska ma aktywny zakaz sądowy do grudnia 2021 roku, a dodatkowo jego samochód nie ma ważnych badań technicznych.

- Ta interwencja również zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, nałożeniem mandatu i punktów karnych oraz doprowadzeniem 32-latka do jednostki policji - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Godzinę później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali kierującego motorowerem mężczyznę, który nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu.

- Funkcjonariusze ustalili, że pojazd, którym poruszał się 31-latek z Gdańska, nie ma aktualnych badań technicznych. Ponadto mężczyzna kierował tym pojazdem pomimo trzech aktywnych zakazów sądowych, z których dwa obowiązywały go do 2022 roku, a jeden do 2023 roku - mówi Ciska.
Również ta interwencja zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, nałożeniem mandatu i punktów karnych oraz doprowadzeniem 31-latka do komisariatu.
Dostajesz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, rezygnujesz z jazdy samochodem?
50%

tak, nie wyobrażam sobie innego scenariusza

25%

generalnie tak, choć potrafię sobie wyobrazić sytuacje, w których wsiadam za kierownicę

25%

nie przejmuję się tym, ryzyko wpadki jest zbyt niskie

zakończona

łącznie głosów: 1390

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (142)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.