Łatwiej znajdziesz miejsce parkingowe

21 stycznia 2022, 7:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat Czytelnik: chaos przez zmiany parkingowe
Aplikacja ma pomóc łatwiej znaleźć legalne miejsca parkingowe. Więcej zdjęć (1)

Aplikacja ma pomóc łatwiej znaleźć legalne miejsca parkingowe.

fot. Raport Trojmiasto.pl

Aplikacja ma pomóc łatwiej znaleźć legalne miejsca parkingowe.

fot. Raport Trojmiasto.pl

Pobiera dane z opłat wniesionych w najbliższych parkomatach, przez aplikacje mobilne, przelicza liczbę wykupionych abonamentów, a nawet wystawionych mandatów i pokazuje, czy możesz liczyć na wolne miejsce parkingowe na danym fragmencie ulicy - Gdynia zaczyna testy aplikacji ułatwiającej parkowanie, ale też... wyłapywanie uchylających się od płatności.W aplikacji Open InfoParking, którą można pobrać za darmo, jest kij i marchewka. Na początek marchewka:

Za korzystanie z niej nie będzie trzeba nic płacić. Ma kilka funkcji, a najważniejsza z nich to łatwiejsze znajdowanie miejsca do parkowania w Gdyni oraz szybki kontakt z zarządcą strefy, konieczny np. w przypadku wątpliwości, w którym sektorze jest kierowca i ile ma zapłacić, czy podczas zgłaszania niedziałającego parkomatu.

- Dzięki aplikacji możemy zobaczyć aktualny stan i lokalizację wolnych miejsc parkingowych, umiejscowienie parkomatów oraz informacje o cenniku i kontakcie z zarządcą strefy - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Zarząd Dróg i Zieleni testowo właśnie włączył w aplikacji Open InfoParking system naprowadzania na wolne miejsca postojowe. Testy potrwają kilka tygodni. Jeśli okażą się sukcesem, dane będą widoczne także na miejskiej stronie.

Kontroler parkowania: nie lubię cwaniaków- Dane o wolnych miejscach pochodzą z algorytmu, który przelicza informacje o zakupionych biletach w parkomacie, w aplikacji mobilnej, wykupionych na danym odcinku ulicy abonamentach oraz wystawionych zawiadomieniach. Obrazuje to na mapie za pomocą koloru od zielonego do czerwonego, wraz z prognozą i danymi historycznymi - mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Więcej zajętych miejsc, więcej kontroli opłat za parkowanieByła marchewka, więc teraz kij: dane pomogą nie tylko kierowcom, ale też kontrolerom, którzy dzięki nim będą mogli łatwiej wyłapywać uchylających się od płacenia za parkowanie w Gdyni. Trafią między innymi do pojazdów eKontroli Strefy Płatnego Parkowania, które zostaną dostarczone do Gdyni do połowy lutego, a także do kontrolerów, którzy na piechotę sprawdzają, czy wszyscy zapłacili za parkowanie.

Dostała mandat za opłacone parkowaniePrzypomnijmy, że od lipca 2021 r. kwota mandatu za brak opłaty parkingowej w Gdyni została podniesiona do 150 zł przy opłaceniu kary w ciągu siedmiu dni i 200 zł po opłaceniu jej po siedmiu dniach. Wcześniej kara wynosiła 20-50 zł.
Spieszysz się, a nie możesz znaleźć miejsca parkingowego. Co robisz?
13%

staram się szukać w pobliżu do skutku

48%

jadę trochę dalej, licząc, że tam znajdę

23%

jadę tam, gdzie wiem, że na pewno będą miejsca

16%

parkuję, gdzie się da, nawet niezgodnie z przepisami

zakończona

łącznie głosów: 1114

Opinie wybrane


wszystkie opinie (268)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.