Budowlańcy "zamknęli" ławkę na placu zabaw

16 lipca 2020, 10:30
Edward
artykuł czytelnika
Ławka na placu zabaw na Chełmie została "zabezpieczona" płotem.

Robotnicy weszli na plac zabaw nieopodal ul. Jana Styp-RekowskiegoMapka na Chełmie, postawili płot wokół skweru i "zamknęli" nim ławkę - denerwuje się pan Edward, mieszkający w okolicy, który napisał do naszej redakcji w tej sprawie list. Budowlańcy tłumaczą, że w ten sposób ławka została zabezpieczona z powodu trwającego remontu.Poniżej publikujemy list pana Edwarda, naszego czytelnika:

Mieszkam na "starym" Chełmie od lat i bardzo cieszy mnie to, że plac zabaw przejdzie rewitalizację.

To miejsce, w którym wciąż spotkać można rodziców z dziećmi, odpoczywające osoby starsze, fanów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, którzy korzystają z zewnętrznej siłowni, organizowane są tam także wydarzenia kulturalne.

Zastanawia mnie jednak działanie pracujących w tym miejscu robotników, którzy - w mojej ocenie nieco bezrefleksyjnie - ogrodzili ławeczkę, ustawioną na krawędzi skweru, metalowym płotem.

Na Chełmie urządzą skwer i dom sąsiedzkiRozumiem, że w tym miejscu może przebiegać granica działki, pytanie, czy nie dało się zrobić tego inaczej?

Miejsce odpoczynku starszych osóbW tej chwili metalowa siatka ustawiona została tak, że z ławki nie da się skorzystać, a często przysiadali na niej starsi spacerowicze, którzy wracali do domów z pobliskiego sklepu spożywczego.

Żywię nadzieję, że ławka zostanie przestawiona albo usunięta zostanie "grodząca" ją siatka.

Ławka wygrodzona ze względów bezpieczeństwa


W sprawie sygnału od naszego czytelnika o komentarz poprosiliśmy Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Rozpoczynamy rewitalizację placu przy ul. Styp-Rekowskiego i ławka została wygrodzona ze względów bezpieczeństwa, ponieważ znajduje się na terenie budowy. Przywrócenie ławki możliwe będzie dopiero po zakończeniu przebudowy placu, w ramach którego zmieni się forma tego miejsca, powstaną nowe oświetlone alejki, doposażony zostanie plac zabaw i siłownia, zagospodarowana zostanie także zieleń. Będzie to miejsce sprzyjające rekreacji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców dzielnicy - tłumaczy Agnieszka Zakrzacka z DRMG.

Prace na placu prowadzone są w ramach programu rewitalizacji i zakończą się wiosną 2021 roku.
Na podwórku pod twoim domem brakuje ławek i siedzisk?
29%

nie, nie ma takiego problemu

15%

nie wiem, bo nie zwracam na to uwagi

56%

tak, jest to spory kłopot

zakończona

łącznie głosów: 968

Edward

artykuł czytelnika