stat

Ławki z USB i Wi-Fi pojawią się w Gdyni

16 lipca 2019, 7:00
Patsz

Ławki z portami USB, Wi-Fi i oświetleniem LED staną w najbliższych tygodniach w Chwarznie, Wiczlinie i Witominie w Gdyni. Osiem ławek pojawi się dzięki środkom z budżetu obywatelskiego. Kosztowały nieco ponad 100 tys. zł.Ławki z USB i Wi-Fi zostały zgłoszone w Budżecie Obywatelskim w Gdyni w zeszłym roku.

Na Chwarznie i Wiczlinie projekt jest częścią wymiany oświetlenia na LED-y, o której pisaliśmy w ostatnich tygodniach.

Na Witominie zaś oprócz ławki ma się pojawić niebawem próg zwalniający, oznakowanie przejścia dla pieszych, remont chodnika, a na przystanku zostanie zamontowana tablica Tristar.

Chwarzno i Wiczlino: nowe oświetlenie LEDŁawki z USB i Wi-Fi w Gdyni: osiem sztuk za 103,5 tys. złRazem stanie osiem ławek. Będą zasilane energią solarną. Ławki będą wyposażone w porty USB, oświetlenie LED i dwie stacje do ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego). Producent obiecuje, że ładowanie urządzeń będzie możliwe przez minimum 10 godzin dziennie.

Ławki z USB i Wi-Fi - lokalizacja:


  • ławki z modułem stojaków rowerowych: ul. Chwarznieńska, ul. Maćka z Bogdańca, ul. Staniszewskiego, ul. Wiczlińska, ul. Zaruskiego

  • bez stojaka: skwer Mowińskiego, ul. Filipkowskiego, ul. Jowisza.

Ławki z USB i Wi-Fi do Gdyni dostarczy i zamontuje firma El-PRzem z miejscowości Nowe Dąbie. Ich koszt to 103,5 tys. zł. Pojawią się w ciągu najbliższych tygodni.

Są objęte 3-letnią gwarancją. Przerwy w działaniu urządzeń, zgodnie z wymogami Gdyni, nie powinny trwać dłużej niż 10 dni roboczych.

Ławki solarne w Gdyni: pomysł z budżetu obywatelskiego- To, że są to projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego, pokazuje, że ten rodzaj konsultacji społecznych może być nie tylko formą partycypacji, ale również źródłem inspiracji do innowacyjnych rozwiązań - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Ładowarki USB także w pojazdach komunikacji miejskiejPodobne urządzenia do ładowania telefonów i innych urządzeń z gniazdem USB znajdują się m.in. w autobusach, trolejbusach i za sprawą portalu Trojmiasto.pl także we wszystkich zmodernizowanych pociągach SKM. Ufundowaliśmy je z okazji 20. urodzin Portalu Trojmiasto.pl.
Reakcje pasażerów na ładowarki USB w SKM
Często doładowujesz telefon?
75%

raz dziennie

21%

kilka razy dziennie

2%

kilkanaście razy dziennie

2%

praktycznie cały czas jest podłączony do źródła energii

zakończona

łącznie głosów: 964

Patsz