Lech Wałęsa na piwku w Jelitkowie

16 czerwca 2021, 14:05
rb
Lech Wałęsa spotkał się z kolegami stoczniowcami w nadmorskiej restauracji w Jelitkowie. Więcej zdjęć (2)

Lech Wałęsa spotkał się z kolegami stoczniowcami w nadmorskiej restauracji w Jelitkowie.

fot. FB/LechWałęsa

Lech Wałęsa spotkał się z kolegami stoczniowcami w nadmorskiej restauracji w Jelitkowie.

fot. FB/LechWałęsa

W upalny dzień trzeba się jakoś schłodzić. Były prezydent Lech Wałęsa spotkał się na piwie z dawnymi kolegami ze stoczni w nadmorskiej restauracji Parkowa w Jelitkowie.Uczniowie w szkołach, pracujący w pracy, za to emeryci cieszący się wolnym czasem mogą korzystać z pięknej pogody, jaką mamy dziś w Trójmieście. Gdyby wybrać się na spacer nad morze, na przyplażowych promenadach w Gdyni, Sopocie czy w Gdańsku można by się natknąć na wielu z nich.

Nie inaczej było dziś w Jelitkowie. Grupa mężczyzn w starszym wieku spotkała się przy zimnym piwku w nadmorskim parku, by powspominać dawne czasy.

Scenka, jakich tysiące każdego dnia. O tyle jednak wyjątkowa, że spotkaniem z kolegami z młodości pochwalił się na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.

"Jelitkowo, z kolegami stoczniowcami, coraz nas mniej. A Parkowa Bistro & Dance jeszcze istnieje" - napisał były prezydent, który znany jest z tego, że w mediach społecznościowych relacjonuje nie tylko oficjalne wydarzenia ze swojego życia.
Przypomnijmy, że działająca w tym miejscu od prawie trzech dekad restauracja Parkowa przechodziła ostatnio remont. Pisaliśmy o tym w maju w artykule "Metamorfoza restauracji Parkowa w Jelitkowie".

Lokal będzie działać w tym miejscu jeszcze przez 2-3 lata. Po tym terminie prawdopodobnie zostanie zlikwidowany, a cały park Jelitkowski zostanie poddany gruntownej rewitalizacji. Już niebawem powinniśmy poznać projekt zmian w tym miejscu.

Do lata powstanie nowa wizja parku Jelitkowskiego
Zabawy w Parkowej w Jelitkowie


Quiz Kulinarne miejsca w Trójmieście. Czy je rozpoznajesz? Średni wynik 54%

Kulinarne miejsca w Trójmieście. Czy je rozpoznajesz?

Rozpocznij quiz
Podczas upału najchętniej chłodzisz się:
38%

zimnym piwem

42%

zimną wodą

4%

napojem izotonicznym

16%

czymś innym

zakończona

łącznie głosów: 2255

rb

Opinie wybrane


wszystkie opinie (329)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.