Lewoskręt na Havla. Cztery oferty w przetargu

7 maja 2021, 11:00
as
Niedługo na pasie zieleni powstanie pas umożliwiający skręt w lewo do al. Armii Krajowej. Więcej zdjęć (1)

Niedługo na pasie zieleni powstanie pas umożliwiający skręt w lewo do al. Armii Krajowej.

googlemaps

Niedługo na pasie zieleni powstanie pas umożliwiający skręt w lewo do al. Armii Krajowej.

googlemaps

Pod koniec grudnia ub.r. zakończyła się budowa drugiego prawoskrętuMapka na al. Havla na Chełmie. Z kolei 6 maja poznaliśmy oferentów chętnych do budowy lewoskrętuMapka na tej samej ulicy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego i zakończy się po czterech miesiącach od dnia podpisania umowy.Skrzyżowanie al. Havla z Armii Krajowej w godzinach szczytu jest newralgicznym punktem na mapie Gdańska. Powodów jest kilka, ale tym najpoważniejszym - jeszcze kilka miesięcy temu - był brak prawoskrętu. Pod koniec grudnia zakończyła się jego budowa, a dziś drogowcy informują o złożonych ofertach na realizację zadania związanego z lewoskrętem z Havla w Armii Krajowej.

Lewo- i prawoskręt na Havla. Realizacja z Budżetu ObywatelskiegoZarówno zrealizowany pod koniec grudnia prawoskręt, jak i planowany lewoskręt to wynik przegłosowanego projektu z Budżetu Obywatelskiego.

- Budowę prawoskrętu zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Została ona przegłosowana podczas edycji w 2019 r. Koszt budowy wyniósł niecałe 950 tys. zł. Teraz poznaliśmy oferentów chętnych do budowy lewoskrętu. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 944 tys. zł - informuje Aneta Niezgoda z biura prasowego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Czytaj także:

Prawoskręt z Havla w Armii Krajowej już gotowyCztery oferty i różnice w cenie na ponad 300 tys. złOferty w przetargu na budowę lewoskrętu poznaliśmy w czwartek, 6 maja. Na realizację zadania zabezpieczono ponad 944 tys. zł. Wpłynęły cztery oferty, które są obecnie analizowane.


  • MTM SA - 622 040,24 zł;
  • "Aspergo" Maciej Dziechciński - 765 000 zł;
  • HYDRO-MAG sp. z o.o. - 980 000 zł;
  • WPRD Gravel sp. z o.o. - 722 960,70 zł.

- W ramach inwestycji powstanie lewoskręt na al. Havla w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Ponadto przebudowane zostaną oświetlenie i sygnalizacja świetlna - kończy Aneta Niezgoda.
Zadanie będzie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Prace potrwają cztery miesiące od daty podpisania umowy.
Czy lewoskręt odkorkuje skrzyżowanie Havla i Armii Krajowej?
30%

tak, zdecydowanie

49%

raczej tak, ale nieznacznie

21%

nie, problemy pozostaną

zakończona

łącznie głosów: 1134

as

Opinie wybrane


wszystkie opinie (168)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.