Loty do Lwowa i likwidacja pięciu połączeń

20 stycznia 2022, 14:30
Rafał Borowski
Najnowszy artukuł na ten temat 70 tras lotniczych do wyboru na lato z Trójmiasta
Fragment lwowskiej starówki z lotu ptaka. Pośrodku widoczna bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana potocznie katedrą łacińską. Więcej zdjęć (1)

Fragment lwowskiej starówki z lotu ptaka. Pośrodku widoczna bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana potocznie katedrą łacińską.

fot. dimaberkut/123rf.com

Fragment lwowskiej starówki z lotu ptaka. Pośrodku widoczna bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana potocznie katedrą łacińską.

fot. dimaberkut/123rf.com

W niedzielę, 27 marca, zostanie uruchomione połączenie lotnicze pomiędzy Gdańskiem a Lwowem. Przewoźnikiem będą irlandzkie linie lotnicze Ryanair, a loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele. Inny niskokosztowy przewoźnik, węgierski Wizz Air, zlikwidował natomiast aż pięć połączeń z Gdańska: do Bodø, Londynu Gatwick, Malagi, Mykonos oraz Odessy.Bilety na loty do największego i zdecydowanie najpiękniejszego miasta zachodniej Ukrainy można już kupować w systemie rezerwacyjnym przewoźnika: www.ryainair.com. Ceny biletów rozpoczynają się od 55 zł.

Do Lwowa można polecieć z Gdańska dwa razy w tygodniu także liniami Wizzair.

- Lwów to miejsce podróży wielu Polaków, poszukujących m.in. śladów polskości. Można zwiedzić i zobaczyć wiele muzeów, kościołów i placówek kulturalnych. Polscy turyści często odwiedzają cmentarz Orląt Lwowskich. Historyczne centrum miasta wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO - reklamuje nowe połączenie port lotniczy w Gdańsku.
To jednak dobra wiadomość nie tylko dla naszych rodaków. Pamiętajmy, że na przestrzeni ostatnich kilku lat zamieszkały w Trójmieście tysiące Ukraińców, którzy dzięki nowemu połączeniu będą mogli szybko i wygodnie przemieszczać się do swojej ojczyzny.

Czytaj również: 30 tys. legalnych cudzoziemców na Pomorzu

Niestety, mamy też złe wieści dla korzystających z gdańskiego lotniska. Drugi niskokosztowy przewoźnik, węgierskie linie Wizz Air, ogłosiły niedawno spore cięcia w siatce połączeń. Z Gdańska nie polecimy już do Bodø w Norwegii, Londynu Gatwick w Wielkiej Brytanii, Malagi w Hiszpanii, Mykonos w Grecji oraz Odessy na Ukrainie.
Czy byłe(a)ś we Lwowie?
9%

tak, wiele razy

30%

tak, ale tylko raz, góra dwa

44%

nie, ale chcę się tam wybrać

17%

nie, nie interesuje mnie ten kierunek

zakończona

łącznie głosów: 2415

Opinie wybrane


wszystkie opinie (212)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.