stat

Markowy towar w Krewetce

18 stycznia 2002 (artykuł sprzed 17 lat)
am
Od dzisiaj Superkino Krewetka zaprasza na kinowe seanse. Pierwsze rozpoczną się już o 9 rano, ostatnie o 23. Ceny biletów, w zależności od grup wiekowych i godziny projekcji, mają się wahać od 12 do 17 zł. Chociaż nie jest to pierwszy multipleks w Trójmieście, inwestor nie obawia się konkurencji. Wśród swoich atutów wymienia atrakcyjną lokalizację, najwyższej jakości technologię dźwięku i obrazu, atrakcyjne premiery w ofercie. Krewetka zadebiutowała filmem o Harrym Potterze.

Budowa Centrum Kulturalno-Usługowego City Forum II "Krewetka", w miejscu gdzie kiedyś funkcjonował bar rybny o tej samej nazwie, trwała ponad rok. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln dolarów, i jak stwierdził Włodzimierz Otulak - prezes Vision Film Distribution - powinna się zwrócić w ciągu 13 lat. Sal kinowych jest 8. Najmniejsza pomieści około 120 widzów, największa - 450. Obiekt wyposażony jest w amerykański system nagłośnienia THX. Pomyślano też o niepełnosprawnych. Dla tych, którzy poruszają się na wózkach dostępna jest winda oraz miejsca na salach projekcyjnych, gdzie można postawić wózek. Zdaniem prezesa Otulaka w Gdańsku atmosfera sprzyja rozwojowi tego typu inwestycji.

- Dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy pozyskaliśmy wielu pracowników, ludzi energicznych i życzliwych - powiedział Artur Matys, dyrektor Superkina Krewetka.

Inwestorzy zapewniają, że obiekt jest bardzo bezpieczny i spełnia wszelkie wymagane prawem normy. Według A. Matysa ma tam być lśniąco, czysto, atrakcyjnie... Takie inwestycje mają zapełnić istniejącą dotychczas lukę w branży kinowej i przyciągnąć publiczność przed wielki ekran. Zgodnie z obietnicami W. Otulaka w Krewetce serwowany będzie markowy towar.

- Chcemy żeby przychodziło do nas dużo ludzi i często. Nie zamierzamy toczyć wojny cenowej z innymi kinami, czy doprowadzić do zniszczenia Multikina czy Silver Screen, ale z nimi współpracować - zaznaczył Maciej Grzywaczewski, prezes firmy Profilm, która w imieniu Vision opiekuje się inwestycją.

Wkrótce w centrum zostanie otwarty sklep spożywczy, restauracja, kawiarnia, salon gier.

am