Miał 2,5 promila, uciekał obwodnicą

7 października 2021, 12:00
szym
Najnowszy artukuł na ten temat Pijany kierowca wjechał w drzewo

Uciekał obwodnicą przed policjantami, a jakby tego było mało, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 54-latek wpadł na wysokości MatarniMapka.W środę po godzinie 17 policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie, że gdańskim odcinkiem trójmiejskiej obwodnicy jedzie prawdopodobnie pijany kierowca forda.

Patrol drogówki pojechał na miejsce i na wysokości węzła Matarnia funkcjonariusze zauważyli pojazd, o którym mówił zgłaszający.

- Policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierującemu fordem. Mężczyzna nie zastosował się do tych poleceń, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za kierowcą, dając mu polecenia do zatrzymania przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po chwili na wysokości węzła Karczemki mundurowi zajechali mu drogę i uniemożliwili dalszą jazdę - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Funkcjonariusze zatrzymali 54-latka z Gdańska, który próbował uniknąć policyjnej kontroli. Ustalili, że kierowca forda był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

54-latek trafił na komisariat, a jego auto zostało odholowane na parking strzeżony. Policjanci zatrzymali także elektronicznie prawo jazdy gdańszczanina.
Wiesz, że będziesz kierowcą, ale znajomy proponuje ci małe piwo. Co robisz?
30%

piję, uważam, że po jednym piwie nie będę stwarzać zagrożenia na drodze

12%

piję, ale zostawiam auto i biorę taksówkę

16%

odmawiam, ale tylko ze względu na obawę przed karą, bo wiem, że taka ilość alkoholu na mnie nie działa

42%

odmawiam, bo nawet niewielka ilość alkoholu negatywnie wpływa na moje reakcje

zakończona

łącznie głosów: 1578

szym

Opinie wybrane


wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.