Miał 3 promile, wiózł autem pasierba i rozbił się na obwodnicy

16 kwietnia 2021, 12:00
piw
Najnowszy artukuł na ten temat Pijany motocyklista uderzył w słup

Nie miał prawa jazdy, za to miał aż trzy promile alkoholu w organizmie. 38-latek w takim stanie wiózł swoim autem 14-letniego pasierba. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, uderzył najpierw w jedną barierkę, następnie w drugą. Po drodze "zgubił" chłodnicę, która uderzyła w inny jadący obwodnicą samochód.Do zdarzenia doszło w czwartek tuż przed godziną 21 na obwodnicy - na wysokości węzła SzadółkiMapka.

Kierowca próbował oddalić się z miejsca kolizji, ale ujęli go świadkowie. Pomógł im przejeżdżający akurat w tym miejscu patrol straży miejskiej.

- Samochodem podróżowali ojciec z pasierbem. Z relacji świadków dowiedziałem się, że jechali wężykiem od strony Gdyni. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Dziecku leciała krew z ucha, co mogło świadczyć o urazie wewnętrznym głowy - mówi Piotr Dawidowski z gdańskiej straży.
Chwilę później przyjechała też policja.

- Patrol drogówki, który pojechał na miejsce zdarzenia, ustalił, że 38-letni kierowca citroena, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Łodzi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne znajdujące się po prawej stronie jezdni, a następnie odbity uderzył w bariery z lewej strony jezdni. Podczas zdarzenia od pojazdu odpadła chłodnica, która uderzyła w jadący prawym pasem ruchu samochód marki Hyundai - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Pijany kierowca miał przy tym więcej szczęścia niż rozumu, bo mimo iż do kolizji doszło na obwodnicy, gdzie rozwijane przez samochody prędkości są znacznie większe niż w terenie zabudowanym, to nikomu nic się nie stało.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.

Z kolei za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania.

Natomiast za kierowanie samochodem bez uprawnień grozi grzywna, a także sądowy zakaz kierowania pojazdami.

piw

Opinie wybrane


wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.