Miał koronawirusa, zmarł w sklepie

23 listopada 2020, 16:15
Szymon Zięba
Najnowszy artukuł na ten temat

Znaczący spadek pasażerów komunikacji miejskiej

Mimo, że 63-latek przebywał w izolacji domowej w związku z zakażeniem koronawirusem - wybrał się do sklepu. Tam zasłabł i niestety zmarł. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 listopada 2020 r., w jednym z punktów handlowych w Gdyni.O sprawie poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta, a sygnał potwierdzili policjanci. Z relacji mundurowych wynika, że w poniedziałek, około 7 rano, dyżurny komisariatu policji w Karwinach otrzymał zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym ze sklepów.

- Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili zgon 63-letniego mieszkańca Gdyni. Funkcjonariusze ustalili, że 63-mężczyzna, będąc w jednym z osiedlowych sklepów, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę. Ponadto mundurowi ustalili, że 63-latek od 22 listopada br. przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem Covid-19 - mówi podinsp. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Raport z Trójmiasta

14:11 23 lis 2020
Dzisiaj około 8 w Żabce na Dąbrowie zmarł mężczyzna który podobno mial covid i wyszedł na zakupy mimo kwarantanny. Byl reanimowany przez przypadkowa osobę.


W sprawie policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora, poinformowano także Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji pomieszczeń.

- Policjanci po raz kolejny apelują o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Jednocześnie informujemy, że funkcjonariusze będą legitymować osoby w przestrzeni publicznej i sprawdzać czy nie powinny w tym czasie przebywać na kwarantannie bądź w izolacji domowej - podsumowuje policjant.
Czy przebywałe(a)ś w kwarantannie w zw. z koronawirusem?
4%

tak, ale podczas wiosennej fali

14%

tak, niedawno, ale jest już to za mną

77%

jak do tej pory nie

5%

obecnie przebywam w kwarantannie

zakończona

łącznie głosów: 2740