Międzynarodowa matura w Topolówce

15 września 2003 (artykuł sprzed 18 lat)
MM
Topolówka jako pierwsze gdańskie liceum ma już absolwentów z międzynarodową maturą. Po gdyńskiej "trójce" to druga szkoła w Trójmieście przygotowująca do IB (International Baccallaureate). W Polsce jest ich tylko 10.

Przez dwa lata do IB przygotowywało się 22 uczniów. Egzamin zdali wszyscy. Do tego z niebylejakim wynikiem. Średnia wyniosła 5,43. Warto zaznaczyć, że prace przy tego typu maturze oceniane są w skali od 1 do 7. Maturę zdaje się z sześciu przedmiotów, przy czym z każdego obowiązują dwa, a czasem nawet trzy egzaminy. Przypomina to bardziej sesję egzaminacyjną na studiach niż maturę.

- To bardzo dobrze - komentuje Jakub Nowakowski. - Jesteśmy przyzwyczajeni do samodzielnej pracy, a to na pewno przyda się nam na studiach.

Mimo że drzwi prawie wszystkich uczelni świata stoją dla nich otworem, nie zdecydowali się na studia za granicą. Większość wybrała trójmiejskie uczelnie.

- Zdecydowałam się na architekturę na gdańskiej politechnice - mówi Małgorzata Gilarska, najlepsza maturzystka IB w Topolówce. - Aplikacje na zagraniczne uczelnie należy składać z dużym wyprzedzeniem, poza tym koszty są o wiele wyższe.

MM

Opinie (65) 1 zablokowana

 • Topolówka...

  ... to super szkoła jest :) Pierwszym gdańskim międzynarodowym maturzystom gratuluję!

  • 0 0

 • III

  III! Miało być III LO :) Co za niedopatrzenie...

  • 0 0

 • o III LO

  III LO może jest dobre, ale to w Gdyni, nie w Gdańsku...

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.