stat

Mieszkańcy wywalczyli wolniejszy ruch na al. Piłsudskiego w Gdyni

9 kwietnia 2019, 7:00
neo

W ramach budowy Parku Centralnego zmieni się też przylegająca do niego al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni. To efekt apeli mieszkańców, którzy skarżą się na kierowców przekraczających tam prędkość.Al. Piłsudskiego to prosta, szeroka i równa jezdnia od Urzędu Miasta Gdyni do bulwaru Nadmorskiego. Wielu kierowców "zachęca" to do szybkiej jazdy, mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h. Skarżą się na to mieszkańcy, którym przeszkadza nie tylko hałas pędzących aut.

- Wystarczy, że kierujący straci panowanie nad kierownicą i wpadnie na chodnik pełen spacerujących osób. Skutki mogą być katastrofalne - podkreśla pan Piotr, mieszkaniec pobliskiej ul. Bema.
Zagrożenie będzie jeszcze większe, gdy zakończona będzie budowa Parku Centralnego, który z pewnością przyciągnie znacznie więcej spacerowiczów.

Trwa budowa Parku Centralnego.Na problem zwraca też uwagę radny PiS w Gdyni - Marcin Bełbot.

- Brawurowa jazda nasila się szczególnie w sezonie letnim - dodaje radny, który z interpelacją o uspokojenie ruchu w tym obszarze zwrócił się do władz Gdyni.
Urzędnicy odpowiadają, że problem jest im znany i niebawem zostanie rozwiązany. Patrole policji w tym miejscu byłyby skuteczne wyłącznie doraźnie, więc zdecydowano się na zmiany konstrukcyjne. Będą to wyniesione przejścia dla pieszych. Kiedy powstaną?

- Uspokojenie ruchu przewidziane jest w ramach już realizowanej w sąsiedztwie tej ulicy inwestycji - budowy Parku Centralnego - informuje odpowiadający za inwestycje w Gdyni wiceprezydent Marek Łucyk.
Jak często zdarza ci się przekraczać dozwoloną prędkość?
25%

bardzo często

40%

czasami, gdy np. wyprzedzam, albo ograniczenie jest zbyt restrykcyjne

21%

rzadko, tylko gdy się zapomnę

14%

nigdy

zakończona

łącznie głosów: 913

neo