stat

Mimo obostrzeń nastolatkowie spotkali się na imprezie

9 kwietnia 2020, 17:00
szym
Najnowszy artukuł na ten temat

Od poniedziałku urzędy będą otwarte, ale nie wszystkie

"Spotkanie pod chmurką", w którym uczestniczyła czwórka nastolatków z Nowego Portu, zakończyło się interwencją policji. Młodzież z komisariatu odebrać musieli opiekunowie. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa o sprawie zostanie powiadomiony najprawdopodobniej nie tylko sąd, ale też służby sanitarne.W środę dzielnicowi z Nowego Portu podczas obchodu swojego rejonu otrzymali informację o tym, że wbrew obostrzeniom dotyczącym m.in. przemieszczania się przy ul. Podjazd grupa nastolatków spotkała się i głośno się zachowuje.

Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poinformowała, że dzielnicowi doprowadzili czwórkę nastolatków w wieku od 15 do 17 lat na komisariat. Wyszli oni bowiem z domu bez opieki dorosłego, a - w związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez pandemię koronawirusa - jest to obecnie zakazane.

- Jeden z nastolatków został ukarany mandatem karnym, wobec pozostałych zostaną najprawdopodobniej skierowane wnioski do sądu. Informacja o interwencji zostanie również przekazana do służb sanitarnych - mówi gdańska policjantka.

Zabawa w altance i dwie imprezy w mieszkaniuNiestety to nie pierwsze towarzyskie spotkanie młodych ludzi, podczas którego interweniowali w ostatnim czasie policjanci. W ostatni weekend w tym samym mieszkaniu w Gdyni zorganizowano dwie prywatki - mimo wystawionych mandatów.

Wcześniej grupa 20- i 19-latków zorganizowała głośną imprezę w altance na działkach w Nowym Porcie.

Koronawirus - wszystko o walce z epidemią SARS-Cov-2 w Trójmieście

Młodzi ludzie tłumaczyli policjantom, że nie czują się zagrożeni epidemią, bo... są młodzi.
To, że nastolatkowie mogą wychodzić z domu pod opieką dorosłych:
55%

to słuszne rozwiązanie, zamknięte są szkoły, a wiele młodych osób chodziło po mieście

36%

jest bez sensu, bo to oznacza, że dziecko nie może wyprowadzić psa czy wyrzucić śmieci

9%

jest mi obojętne, bo nie mam dzieci

zakończona

łącznie głosów: 2165

szym