Minister zdrowia: obostrzenia do 25 kwietnia, ale są wyjątki

14 kwietnia 2021, 10:40
bra
Najnowszy artukuł na ten temat Szkoła bez sprawdzianów? To nie szkoła

Większość obostrzeń zostanie utrzymana do 25 kwietnia. Wyjątkiem będzie możliwość powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli od 19 kwietnia. Możliwe będzie także uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Do 3 maja zamknięte pozostaną hotele i obiekty noclegowe.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


- Od pewnego czasu obserwujemy zmniejszenie liczby dziennych przypadków zachorowań na COVID-19. W tym tygodniu ta liczba się niestety zwiększa, ale przyrosty są skutkiem świąt i punkt odniesienia jest nieco zaburzony. Dzisiaj mamy 21 283 przypadki, to więcej o 6 tys. niż tydzień temu, ale to było zniekształcenie wynikające ze świąt. Dwa tygodnie temu, we wtorek, 30 marca, było 33 tys. zachorowań. Tendencja liczona w dłuższej perspektywie jest malejąca - relacjonuje minister zdrowia Adam Niedzielski. - Apogeum fali zachorowań mieliśmy w poprzednich tygodniach, a dopiero teraz przetacza się ona przez szpitale. Cały czas mamy apogeum liczby zachorowań w szpitalach. Mamy obecnie zajęte 34 tys. łóżek z 46 tys. Pod respiratorami mamy 3,5 tys. osób na ok. 4,5 tys. dostępnych łóżek.

Koronawirus raport zakażeń. 14.04.2021 (środa)Dlatego rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień, do 25 kwietnia. Są jednak wyjątki i dotyczą one przedszkoli i żłobków. Dzieci będą mogły wrócić do placówek już od 19 kwietnia.

Przywrócona zostaje też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych.
Planujesz wyjazd na majówkę?
15%

tak, do własnego domku

15%

tak, do rodziny lub znajomych

17%

tak, mam rezerwację i sądzę, że wyjadę

8%

w tej sytuacji nie

45%

nie, niczego nie planowałe(a)m

zakończona

łącznie głosów: 4507

bra

Opinie wybrane


wszystkie opinie (661)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.