Moment dachowania w tunelu pod Martwą Wisłą

2 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Maciej Korolczuk
Najnowszy artukuł na ten temat

Drążyła tunel pod Martwą Wisłą, skończyła na złomowisku


Poniedziałkowy poranek pechowo rozpoczął się dla kierowców korzystających z tunelu pod Martwą Wisłą. Ok. godz. 6:30, na jezdni w kierunku Stogów, doszło do dachowania. Nikomu nic się nie stało, ale stłuczka spowodowała w Letnicy i samym tunelu duże utrudnienia w ruchu. Moment kolizji zarejestrowały kamery monitoringu Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.Do zdarzenia doszło przed godz. 6:30 w tunelu w kierunku Stogów. Jak ustalili policjanci, jadąca prawym pasem 31-letnia kobieta, kierująca autem osobowym marki opel, w trakcie zmiany pasa ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu lewym pasem seatowi, za kierownicą którego siedział 48-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia seat najechał na krawężnik, a następnie dachował.

O zdarzeniu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.- Na miejscu oprócz policjantów pojawiła się też karetka pogotowia, ale ostatecznie nikomu nic się nie stało - mówi Magdalena Ciska, rzecznik prasowy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Kierująca oplem za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. Uszkodzony seat został odholowany na policyjny parking.
Poranne dachowanie w tunelu spowodowało spore utrudnienia w ruchu. Zarówno w kierunku Stogów, jak i na Marynarki Polskiej w Letnicy tworzyły się spore korki. Ruch na obu pasach w podwodnej przeprawie służbom udało się przywrócić przed godz. 8.