Na drzewie i na znaku. Dziwne miejsca na "parkowanie" hulajnóg

13 października 2020, 16:30
szym
W Sopocie ktoś 'zaparkował' hulajnogę na znaku informującym o... parkingu.

Można znaleźć je w śmietnikach, zawieszone na znakach drogowych, a nawet na drzewach. Hulajnogi wypożyczane na minuty to jeden z najpopularniejszych środków tzw. transportu współdzielonego w Trójmieście. Zdarza się jednak, że ich użytkownicy zostawiają pojazdy w naprawdę dziwnych miejscach, o czym regularnie donoszą nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.W ostatnich tygodniach w różnych częściach Gdańska pojawiło się 200 miejsc do parkowania hulajnóg współdzielonych. Miało być to rozwiązanie zmierzające do uporządkowania chaosu w przestrzeni miejskiej, do jakiego przyczyniały się porozstawiane w losowych miejscach pojazdy na minuty.

I choć w większości przypadków wydzielone miejsca zdają egzamin, zdarzają się użytkownicy jednośladów, których kreatywność w "parkowaniu" pojazdów naprawdę może zadziwić - i dotyczy to całego Trójmiasta.

Niedawno czytelnicy poinformowali nas, np. o hulajnodze zawieszonej w Sopocie na jednym ze znaków drogowych, który informował o... parkingu. Innym razem w Raporcie z Trójmiasta pojawiło się zdjęcie hulajnóg zwisających z drzewa.

Regularnie trafiają do nas także informacje o pojazdach zostawionych w ulicznych koszach, osiedlowych śmietnikach, a nawet w nurcie Strzyży czy Motławy.

Rower zamknięty w szopie i samochód na brzegu rzekiCo ciekawe, nietypowe "parkowanie" dotyczy również innych wypożyczanych środków transportu. W czasie gdy w Trójmieście funkcjonowały rowery Mevo, informowaliśmy na przykład o jednośladzie zamkniętym na kłódkę w szopie, a nawet wrzuconym na trakcję trolejbusową.

Brakiem wyobraźni nierzadko popisują się także kierowcy samochodów na minuty, zostawiając auta na zamkniętych parkingach czy w miejscach niedozwolonych.

Na koniec warto zaznaczyć, że niszczenie czyjegoś mienia jest naruszeniem przepisów, a osoby, które parkując w dziwnym miejscu pojazd "dla żartu" tworząc zagrożenie, mogą ponieść konsekwencje - zarówno te wynikające z Kodeksu cywilnego, jak i karnego.
Po wypożyczeniu pojazd na minuty...
41%

zawsze odstawiam w wyznaczonym miejscu

37%

staram się zostawić w wyznaczonym miejscu, a jak to niemożliwe - tam gdzie nie będzie przeszkadzał

22%

zostawiam tam, gdzie skończę go używać, nie zastanawiam się, czy może komuś przeszkadzać

zakończona

łącznie głosów: 620

szym