Na skwerze nazywanym "skwarem" pojawiła się zieleń

7 października 2021, 7:00
Ewelina Oleksy

Otwarty latem skwer Gdańskich Wolontariuszy w końcu zyskał zieleń. Na placu, zwanym dotychczas - nie bez powodu - "skwarem", pojawiła się trawa i kwiaty, dzięki czemu to miejsce zyskało inny wygląd.Skwer Gdańskich Wolontariuszy u zbiegu ul. Wiosny Ludów i StępkarskiejMapka uroczyście otwarto ostatniego dnia lipca.

Nazwa miejsca nie jest przypadkowa - nadano ją, by docenić pracę tych, którzy bezinteresownie pomagają innym. Docelowo skwer służyć ma gdańskim wolontariuszom do organizacji wydarzeń plenerowych.

Miejsce jednak już w dniu otwarcia stało się obiektem kpin miejskich aktywistów - bo bardziej przypominało klepisko lub pustynię.

Podczas otwarcia trzeba było chronić się przed upałemTrudno było doszukać się tam zieleni, a jego symbolem stało się zdjęcie wolontariusza, chowającego się przed upałem pod stojącym na placu pomnikiem.

- Mamy w Gdańsku nowy skwer-skwar, tym razem imienia Wolontariuszy. Symbolem skwaru na skwerze stało się zdjęcie z ceremonii otwarcia: wolontariusz oszołomiony skwarem kryje się w cieniu pomniczka. Pomniczek składa się prawdopodobnie z gustownych resztek po oszkleniu okolicznego klocka mieszkalnego osadzonych na fundamencie z brutalistycznej blachy - komentowali aktywiści Zielonej Fali Trójmiasto.

Skwer się zazieleniłTeraz wygląd skweru się zmienił. Pojawiła się zieleń, czym pochwaliła się Fundacja Gdańska, która jest operatorem tego miejsca.

- Pamiętacie nową przestrzeń rekreacyjną - "skwer Gdańskich Wolontariuszy" u zbiegu ulic Wiosny Ludów i Stępkarskiej? Zobaczcie, jak pięknie się tam zrobiło! Zajrzyjcie w wolnej chwili. Można pograć w siatkę, pobujać się na huśtawce albo po prostu odpocząć na ławce w zielonym otoczeniu - napisała Fundacja Gdańska w mediach społecznościowych, dodając zdjęcia.

Dokąd do parku lub na skwer? Lista miejsc w Trójmieście


Na skwerze pojawiło się sporo trawy, miejscami kwiaty. Czy to wystarczy, żeby "odczarować" to miejsce? Czas pokaże.

Teren jest rezerwą dla budowy w przyszłości tunelu pod Motławą.
Jak oceniasz nowy wygląd skweru?
23%

jest dużo lepiej, podoba mi się

28%

jest nieco lepiej, ale nadal za mało zieleni

49%

sama trawa nic nie da, potrzebne są tam drzewa

zakończona

łącznie głosów: 390

Opinie wybrane


wszystkie opinie (40)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.