stat

"Najgdyńskiego!" - życzenia dla Gdyni na PPNT

11 lutego 2019, 14:00
Michał Sielski

"Najgdyńskiego!" - to hasło Adriany Dobosz wygrało konkurs i pojawiło się na Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym z okazji gdyńskich urodzin. W oknach budynku będą też kolejne, wymyślone przez innych gdynian.W oknach PPNT na skrzyżowaniu ul. Stryjskiej i al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni od 2014 roku pojawiają się napisy.

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o konkursie, w którym gdynianie (i nie tylko) mogli wymyślić życzenia dla miasta, które pojawią się tam 10 lutego. Zwyciężyło hasło stworzone przez Adrianę Dobosz. Krótkie i zrozumiałe: Najgdyńskiego!

Tysiąc napisów na oknach PPNTMnóstwo pomysłów- Otrzymaliśmy ponad 400 kreatywnych propozycji. Wybór zwycięskiego hasła, choć bardzo trudny, był również niezwykłym doświadczeniem pokazującym, co dla mieszkańców jest w Gdyni najważniejsze i z czego są dumni. Zamknięcie przekazu w siedemnastu znakach jest niełatwym zadaniem, wymagającym nieszablonowego myślenia, a właśnie to chcieliśmy docenić najbardziej - mówi Anna Borkowska, dyrektor PPNT Gdynia, przewodnicząca jury konkursowego.
Wśród propozycji życzeń na 93. urodziny miasta były m.in.: "Śledzik dla wszystkich", "Gdzie jest tort?, "Za 7 lat poszalejemy!", "GdyniaForEver", "Rządzisz!", "Zostanę w Gdyni". Dobre pomysły się jednak nie zmarnują. Część z nich już wkrótce trafi na PPNT.

Laureatka konkursu, Adriana Dobosz, otrzymała specjalne, urodzinowe wejściówki na wydarzenia odbywające się w PPNT Gdynia: Naukowe Love w CN Experyment, TEDxGdynia 2019, Kolosy 2019 oraz wybrany przez siebie warsztat podczas Gdynia Design Days 2019.
Jesteś dumny z miejscowości, w której mieszkasz?
69%

tak, to wyjątkowe miasto

8%

nie, wolałbym mieszkać gdzie indziej

23%

nie - moje miasto jest ok, ale dumnym mogę być z siebie lub rodziny, a nie miasta

łącznie głosów: 623