Napad na bank w Gdyni

16 marca 2020, 12:40
Maciej Korolczuk

W poniedziałek przed godz. 11 do jednej z placówek bankowych w Gdyni-Orłowie wszedł mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy. Po ich otrzymaniu wyszedł i oddalił się w kierunku Sopotu. Wyjazd z Gdyni w kierunku Gdańska został zablokowany przez policję, tworzy się tam ponadkilometrowy korek.Informację o napadzie na bank przekazali w Raporcie z Trójmiasta nasi czytelnicy.

Z informacji uzyskanych od gdyńskich policjantów wynika, że do zdarzenia doszło przed godz. 11. Do placówki przy al. Zwycięstwa w Orłowie wszedł mężczyzna. Prawdopodobnie był zamaskowany, policjanci sprawdzają, czy był sam.

- Mężczyzna zażądał pieniędzy. Gdy je otrzymał, oddalił się w kierunku Sopotu. Nie udzielamy informacji, jaką kwotę pieniędzy udało mu się ukraść - informuje Adam Gruźlewski z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Na miejscu pracują policjanci, którzy jak zwykle w podobnych sytuacjach przesłuchują świadków i zabezpieczają monitoring. Na granicy między Gdynią a Sopotem trwa obława. Droga jest zablokowana przez policjantów, którzy legitymują wszystkich kierowców jadących w kierunku Gdańska.