Nie weszli do klatki, zniszczyli szybę i auta

21 stycznia 2021, 16:00
szym
W sprawie zatrzymana została 33-letnia kobieta. Więcej zdjęć (1)

W sprawie zatrzymana została 33-letnia kobieta.

KMP Gdynia

W sprawie zatrzymana została 33-letnia kobieta.

KMP Gdynia

W środku nocy dzwonili domofonem do mieszkańców jednego z budynków w Redłowie i żądali, by wpuścić ich na klatkę schodową. Potem uszkodzili lusterka dwóch zaparkowanych samochodów i jak gdyby nigdy nic poszli w kierunku centrum miasta. Ostatecznie jednak 33-letnia kobieta i jej o rok młodszy kolega trafili do policyjnej celi.Wydarzenia rozegrały się w nocy ze środy na czwartek. Wówczas dyżurny otrzymał zgłoszenie, że jakaś kobieta budzi mieszkańców, dzwoniąc do wszystkich domofonem.

- Dyżurny wysłał pod wskazany adres policjantów. Świadkowie przyznali, że usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła oraz widzieli, jak kobieta z mężczyzną dzwonią domofonem po wszystkich mieszkaniach z żądaniem wpuszczenia ich na klatkę schodową. Następnie para uszkodziła lusterka w dwóch zaparkowanych samochodach i poszła w kierunku centrum miasta - tłumaczy Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Na miejsce zdarzenia przyjechał technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną.

Sprawcę spłoszył widok radiowozu- Okazało się, że sprawcy rozbili szybę drzwi wejściowych do klatki schodowej. Funkcjonariusze ustalili rysopis kobiety i mężczyzny i zaczęli ich szukać. Mundurowi zauważyli parę, która odpowiadała rysopisowi. Na widok radiowozu mężczyzna próbował uciec, ale mundurowi zatrzymali go - opowiada policjantka.
33-letnia kobieta oraz jej 32-letni kolega ostatecznie zostali przewiezieni do policyjnej celi.
Widzisz, że ktoś niszczy samochód sąsiada. Co robisz?
57%

dzwonię na policję

17%

idę do sąsiada i daję mu znać

13%

sam(a) próbuję powstrzymać wandala

13%

nic nie robię

zakończona

łącznie głosów: 2028

szym